Üdv.
A fenti panelben,illetve az általában lg dd jeladó nélküli motorvezérlő IC típusát meg tudja mondani valaki?
több típusban is ugyanaz szokott lenni.
Sajnos a gép még nincs nálam,így nem tudom megnézni.
Sziasztok!
Kolléganő keresett meg a fent említett problémával. Novemberben volt 2 éves a gép, elmondása szerint nem mindig szárítja meg a ruhát. Azt mondja, hogy van hogy minimális töltetnél jó, van hogy vizes marad a ruha, ugyanez fennáll sok ruhánál. Nagyon bosszantó, hogy arra számít a tulaj, hogy száraz lesz a ruha, és mégsem. Hétvégén tudok ránézni, előbb sajnos nincs időm. Ha esetleg valakinek lenne tapasztalat, ötlet, szívesen fogadom. Néztem itt a doksikat. Ez hogyan érzékeli a ruha víztartalmát? A sima szárítógépeknél van erre külön kapacitást érzékelő lemez/elektronika, itt nem igazán látok a rajzon, csak ntc-t. Köszönöm előre is a segítő szándékot!
Szép napot!
Balázs
Sziasztok!
A 2012-ben itthon vásárolt szépséghibás LG GB7138PVXZ típus számú No Frost, alul fagyasztós hűtőszekrényünknek tönkre ment a felsőrész leolvasztó fűtőbetétje, legalább is a hiba kód és a mérési eredmények alapján ezt állapította meg az LG hűtőszerelő szakember. Én kértem, hogy akkor cserélje ki, de azt válaszolta, hogy ezt az alkatrészt már nem gyártják, és raktáron sem tartják.
Amióta ez a probléma fenn áll, a hűtőt 4 hetente kell kikapcsolni fél napra, hogy az evaporátoron keletkezett jégtömböt letudjam olvasztani, amihez persze előtte teljesen ki kell pakolni a felsőrészből minden élelmiszert ami természetesen romlandó (azért is tartjuk azokat hűtőszekrényben).
Mivel már nem lehet kapni ezt az alkatrészt, elhatároztam, hogy egy másik típusú fűtőbetétet fogok beszerelni a régi helyére, ami teljesen független lesz a hűtőszekrény elektronikájától. Külső áramforrásból fog feszültséget kapni olvadó biztosítékon keresztül amit egy kiskereskedelemben kapható időzítő kapcsoló fog be és ki kapcsolni. Miközben a hűtőszekrényt is egy ugyanolyan időzítő kapcsoló fog ki és be kapcsolni ilyen sorrendben például:
22:00 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény KI
22:01 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem BE
22:16 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem KI
22:17 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény BE
Ahhoz, hogy ezt a kényszermódosítást végheztudjam vinni, szükségem lenne néhány műszaki adatra ezzel a típusú hűtőszekrénnyel kapcsolatban:
A gyári fűtő elem teljesítménye és az azt működtető feszültség?
A komputer milyen időközönként (valahol a neten egy Samsung hűtőgépről azt olvastam, hogy naponta egyszer) és hány percig végez leolvasztást?
Az angol nyelvű javítási kézikönyv meg van hozzá, úgy emlékszem, hogy innen töltöttem le, abból csak azt tudtam megállapítani hogy diagnosztizáláskor 220 V-ot ad a vezérlő elektronika a fűtőelemnek.
Mit gondoltok az ötletemről, kivitelezhető?
Kaptam egy Pelgrim CKT 655 RVS tűzhelypanelt.
Nem üzemképes. Csatlakoztatáskor C 30 kód jelenik meg, bekapcsolni nem lehet.
Levettem az üveglapot, az egyik főzőlap elégett, megszakadt. A szakadást rövidre zárva sem szűnt meg
a hibakód. Ellenőrzi bekapcsoláskor a főzőlapokat? Vagy egynek kiégése vitte az elektronikát? Mi lehet a gond? Szervízkönyvet nem találok.
Köszi előre is a segítséget: vinyo
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Ez a cím egy kicsit jobban megfelel a szabályzatnak!