Sziasztok!
Kolléganő keresett meg a fent említett problémával. Novemberben volt 2 éves a gép, elmondása szerint nem mindig szárítja meg a ruhát. Azt mondja, hogy van hogy minimális töltetnél jó, van hogy vizes marad a ruha, ugyanez fennáll sok ruhánál. Nagyon bosszantó, hogy arra számít a tulaj, hogy száraz lesz a ruha, és mégsem. Hétvégén tudok ránézni, előbb sajnos nincs időm. Ha esetleg valakinek lenne tapasztalat, ötlet, szívesen fogadom. Néztem itt a doksikat. Ez hogyan érzékeli a ruha víztartalmát? A sima szárítógépeknél van erre külön kapacitást érzékelő lemez/elektronika, itt nem igazán látok a rajzon, csak ntc-t. Köszönöm előre is a segítő szándékot!
Szép napot!
Balázs
Sziasztok!
Elektronikával foglalkozom, de hűtőgépekhez nem értek, típusismeretem nincs. Van egy LG GR642AVP felülfagyasztós hűtőszekrényem. Nyár óta van a jelenlegi helyén. Azt vettem észre, hogy a fagyasztó részben csak -8fok van ~18 helyett. Sima hűtő részén tökéletesen tartja a beállított hőmérsékletet. Minden anyagot letöltöttem hozzá, de PCB-jén még nem méregettem, a hőmérsékleti szenzorokat. Lehet triviális dolog okozza a jelenséget. jelenleg 10 fok alatti helyiségben van. A hűtőszekrény alig megy. A service anyagok között van hibaelhárítási útmutató is, de olyan 'verzió' nincs benn, hogy külön a fagyasztó részel gond lenne, de ambient temperature-re felhívják a figyelmet mindenhol a hűtési anomáliáknál. Lehet nálam is ez a gond?
Hello!
A fenti szárítógép indítás után 1 perc után OE hibakódot ír ki és leáll.
Tuja valaki mi ez a hibakód?
Talán víz ürítési hiba, nem szivattyúzik a tartályba?
Köszi!
Sziasztok!
Van egy kis problémám a címbeli szárítógéppel.
Az eredeti hibája az volt, hogy nagyon hangosan, zörgősen működik.Mint kiderült, a motor tengelye eléggé lógott az egyik oldalon.
Szétszedtem a motort és az egyik csapágy(természetesen a lógós oldalon) elég nehezen forgott, jó mondom meg kell csapágyazni a motort.
De volt egy ennél nagyobb baj is, mégpedig, hogy a tengelynek azért van lötyögése, mert a szorosan forgó csapágy bekoptatta a csapágyméreten a tengelyt 0.8 mm-rel a csapágyméret alá kopott.
Utánajártam, mivel vékony a tengely(12mm a legnagyobb átmérője), valamint hosszú is, így nem lehet a kopott részt hegesztéssel feltölteni, majd leesztergálni, másik tengely esztergálása sok munka és drága is, új motor még drágább.
Ekkor azonban az egyik szerelő ismerősöm mondta, hogy van egy ilyen bontott motorja, így azt megvettem és újracsapágyaztam, nehogy az is idővel az eredeti motor sorsára jusson.
A hajtószíjat is kicseréltem egy újra, mivel valaki nem jó helyre rakta a motoron(vagy a tengely lötyögése miatt mozdult el), mivel a szélső borda a tengely kúpos szélére volt csúszva és szét volt szakadozva, így a későbbi szíjszakadást megelőzendő, jobbnak láttam cserélni.
A gép szépen működik, semmi zörej, rendes szárítógép hangja van(csak a dob súrlódó hangját és az áramló levegőét lehet hallani működés közben).
A gondom pedig az vele, hogy ha például beállítok egy két órás programot(természetesen vizes ruhával), akkor úgy 1:20 percig szépen visszaszámol percenként és végzi a dolgát(fűt időnként vizet nyom fel a tartályba, forgásirányt vált), ekkor azonban hirtelen leugrik 18 percre és a "Dry" ikonról átugrik "Cupboard" ikonra, majd amikor eléri a 10 percet, akkor pedik a "Cooling" ikonra és ezt teljesen végig leszámolva befejezi a programot.
Amit eddig csináltam:
Felpolíroztam a dob külső palástján lévő két lemezcsíkot, valamint az ajtónál belül lévő két lemezcsíkot is.
Szervizkönyve alapján leellenőriztem a két belső lemezcsík és a panelon levő csatlakozó közötti vezetékfolytonosságot.
A könyv szerint a panelcsatlakozónál mérve végtelen ellenállást kell kapni, ha a két lemezcsík végeit egymáshoz képest mérem, ez nálam is így van.
Ha viszont összekötöm a két lemezt egy acéldróttal, akkor kevesebb mint 10 Ohm-os értéket kell mérnem.
Ez is jónak tűnik, mivel így én 2 és 3 Ohm közötti értéket mértem.
A panelt átforrasztottam olmos ónnal ( a kezelőpanelt is) és kicseréltem a kondenzátorokat is, de nem javult meg.
Az jutott még az eszembe, hogy a szárítógép használati utasításokban mintha írtak volna róla, hogy időnként a dob belsejét át kell törölni ecetes ronggyal, hogy a felületen keletkezett vékony filmréteget eltávolítsuk, mert az is akadályozza a gép ruhaellenállás mérő rendszerének helyes működését.
Mit lehet ezzel még csinálni szerintetek?
Valaki találkozott már ilyen hibával?
Előre is köszönöm annak aki válaszol.
Üdv: Ladakölyök