Üdv Kollégák!
Egyik ügyfelem LG mosógépe (elmondása szerint) túltöltött. Kimentem a készülékhez, de nem sikerült előidéznem a hibajelenséget. Mágnesszelep-hibára gondoltam, ami esetleg alkalmanként nem zár le. Már majdnem elindultam, hogy rendelek mágnesszelepet, amikor nagyon meglepődtem. A megfelelő szintig töltött üstből ki akartam szivattyúzni a vizet. Mivel nincs csak ürítő program a gépen, így centrifuga programot indítottam el. A szivattyú kinyomta a vizet. Mivel a centrizést nem akartam végigvárni, benyomtam a Start/Pause gombot. A főmotor leállt, de a lúgszivattyú pörgött tovább. Megnyomtam a Power gombot. A kijelző elsötétült, de a lúgszivattyú pörgött tovább. Kihúztam a dugvillát a konnektorból. Akkor állt le, de ha visszadugtam a dugvillát, ismét elindult. Csak akkor állt le, ha a dugvillát legalább 20-30 mp-ig nem dugtam vissza.
Az ügyfél által elmondott eredeti hiba esetében a mágnesszelep is hasonló vezérlést kaphatott.
A fő kérdés, hogy találkozott-e már valaki ilyen hibával?
A vezérlőpanelt még nem szereltem ki. (egyébként is a kedvenc zselébe öntött fajta.) A triak(ok) nem lehet zárlatos, mivel akkor indít, amikor kell, csak nem kapcsol ki. Ráadásul a Power gomb sem állítja le.
Köszönettel:
NA
Kaptam egy Pelgrim CKT 655 RVS tűzhelypanelt.
Nem üzemképes. Csatlakoztatáskor C 30 kód jelenik meg, bekapcsolni nem lehet.
Levettem az üveglapot, az egyik főzőlap elégett, megszakadt. A szakadást rövidre zárva sem szűnt meg
a hibakód. Ellenőrzi bekapcsoláskor a főzőlapokat? Vagy egynek kiégése vitte az elektronikát? Mi lehet a gond? Szervízkönyvet nem találok.
Köszi előre is a segítséget: vinyo
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Ez a cím egy kicsit jobban megfelel a szabályzatnak!
Sziasztok!
A 2012-ben itthon vásárolt szépséghibás LG GB7138PVXZ típus számú No Frost, alul fagyasztós hűtőszekrényünknek tönkre ment a felsőrész leolvasztó fűtőbetétje, legalább is a hiba kód és a mérési eredmények alapján ezt állapította meg az LG hűtőszerelő szakember. Én kértem, hogy akkor cserélje ki, de azt válaszolta, hogy ezt az alkatrészt már nem gyártják, és raktáron sem tartják.
Amióta ez a probléma fenn áll, a hűtőt 4 hetente kell kikapcsolni fél napra, hogy az evaporátoron keletkezett jégtömböt letudjam olvasztani, amihez persze előtte teljesen ki kell pakolni a felsőrészből minden élelmiszert ami természetesen romlandó (azért is tartjuk azokat hűtőszekrényben).
Mivel már nem lehet kapni ezt az alkatrészt, elhatároztam, hogy egy másik típusú fűtőbetétet fogok beszerelni a régi helyére, ami teljesen független lesz a hűtőszekrény elektronikájától. Külső áramforrásból fog feszültséget kapni olvadó biztosítékon keresztül amit egy kiskereskedelemben kapható időzítő kapcsoló fog be és ki kapcsolni. Miközben a hűtőszekrényt is egy ugyanolyan időzítő kapcsoló fog ki és be kapcsolni ilyen sorrendben például:
22:00 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény KI
22:01 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem BE
22:16 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem KI
22:17 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény BE
Ahhoz, hogy ezt a kényszermódosítást végheztudjam vinni, szükségem lenne néhány műszaki adatra ezzel a típusú hűtőszekrénnyel kapcsolatban:
A gyári fűtő elem teljesítménye és az azt működtető feszültség?
A komputer milyen időközönként (valahol a neten egy Samsung hűtőgépről azt olvastam, hogy naponta egyszer) és hány percig végez leolvasztást?
Az angol nyelvű javítási kézikönyv meg van hozzá, úgy emlékszem, hogy innen töltöttem le, abból csak azt tudtam megállapítani hogy diagnosztizáláskor 220 V-ot ad a vezérlő elektronika a fűtőelemnek.
Mit gondoltok az ötletemről, kivitelezhető?
Üdv!
A fent nevezett gép nem hajlandó se mosásnál, se centrifugázásnál elindítani a motort. ...azaz mégis.
Ha hideg állapotban a centrizésre állítom, akkor 1 másodperc eltéréssel, de 2 félfordulatra lassan beindítja a motort, majd végleg megáll.
Mosásnál a Main PWB-on hallani lehet a motorrelé kattanását és a triakkal soros tekercs jellegzetes, erősödő zizegését, miközben a kijelző némi fényt veszít, majd kb. 5 másodperc elteltével a relé ismételt kattanással kikapcsol és a kijelző újra normál fényű és ez a folyamat ismétlődik a forgásirány váltásánál egészen addig, amíg ki nem kapcsolom. Ebből kiindulva tudható, hogy a motorba befolyik az áram és nem is kicsi.
Sikerült a Main PWB-ot kiszabadítanom a gumis trutymóból és kicseréltem az 1μF-os kondit, mert kapacitásszegény volt, a többi elem jónak mutatkozott, de board-ot bekötve sajnos mit sem változott a helyzet.
A motort kézzel forgatva, akadálymentesen forog. A kijelző hibakódot nem közöl.
A tanyán fellelhető bekötési rajz alapján látom, hogy a motorba van építve tacho generátor is, amit ellenőrizni még nem állt módomban, ezért nem értem, hogy a vezérlő miért nem érzékeli a motor állását és ír ki valamilyen hibakódot. A T/P jelzésű kapcsoló milyen célt szolgál? ...talán valami beépített hővédelem?
Részletes kapcsolási rajzot valaki tudna nekem prezentálni?
Mivel a Main PWB-on műszerrel mérve hibát nem találtam és a Display PCB is megfelelően(?) működik, én a rotor zárlatára gondolok. ...vagy netán a Greatz szórakozik velem?
Várnám szíves véleményeteket a témával kapcsolatban.
Köszi