Sziasztok!
Nincsen valakinek véletlenül M21 -es Volga csöves rádió kapcsolási rajza? köszi: Laci
Üdv Mindenkinek!
Évek óta működő LG S12AM kültéri (ASUW1264GG1) túláram miatt lekapcsolja a kismegszakítót. Kezdetben még egy-egy ilyen eset után vissza lehetett kapcsolni a kismegszakítót és ment tovább a klíma. Most már fixen nem megy.
Minden csatlakozást lehúztam (ventillátor, kompresszor, 4 utas szelep, stb), terhelés nincs, csak a 230AC betáp, de továbbra sem megy. Égésnyom nem látszik. Feszültségeket nem tudok mérni ebből adódóan. Kondenzátorok nem púposak. Hogyan tovább?
Sziasztok!
Van egy inverteres LG klímám ami kommunikációs hibával megállt. Jobban megvizsgálva, a kültéri egység szerint F27es hiba, azaz a PSC hiba, azaz (Prospective short circuit (PSC) fault error; current to inverter compressor between
AC and DC converter circuit is too high) . A szervízrajz egyértelműen rámutat azokra az alkatrészekre amelyek hibásak lehetnek
és mérés után, valóban hibásak, zárlatosak is.
Ennek az áramkörnek a szerepére nem tudtam rájönni, mivel az AC L és az AC N hálózati feszültséget az egyik greatz irányítja és megy is tovább a inverter felé a másik greatz híd árama pedig egy IGBT. hez csatlakozik, mellyel a híd +,- polusait lehet" zárlatba" kapcsolgatni? Ez valami fázisjavító áramkör lehet, vagy mi a fene? A TLP251 egy optócsatolós meghajtóval van kivezérelve az IGBT, az optocsatolót meg a processzor vezérli a PSC on-off jellel.A tárgyalt áramköri részt pirossal jelöltem. Segítségeteket köszönöm előre is!
Tisztelt szakik!
A címben említve a lényeg! Elöljáróban: a készülék korábban valami löttyel le lett öntve(kikapcsolt állapotban) próba után a master ledkijelző csinált hülyeségeket, de kontaktspré folyatásával a lötyimaradék a látható/vélhető aláfolyt helyekről le lett pucolva- kijelző bibi megszünt. továbbá a fejhallgatóból több is ki lett próbálva és másiknál is csinálja, a hangerejét lehet szabályozni de halkan-hangosan is torz. a készülék várhatóan jövőhét végén kerül hozzám, addig én ennyit tudok!A kapcsrajz itt a honlapon megvan, töltöm és átnyálazom!
Vélemény?