Szevasztok
Szeretnék kérdezni valamit,hozták ezt a tv térdekes a hibája,hidegen szuperál minden,ahogy melegszik,először megszünik reagálni a távra,kézzel megy minden a menübe,de nagyon gyors lesz a menü,pl a hang osd je egy pillanat alatt fel illetve leszalad,és persze szabájoz is,a menü olyan gyorsan fel ugrik hogy nem is látni,aztán általában kikapcsol,de nem mindig.
Mi lehet ezel,megszalad a kristály frekije,egyenlőre nem mértem semmi feszt,mert még nem szedtem szét.
Ilyen hibám még nem volt.
Kedves Kollégák!
Fent nevezett készülékről átlagosan egy kb 5 perces üzem után a kép eltünik, fény hang marad. Az lvds vonalon a mért jelek, hiba előtt és után is azonosak. A T-con panelen mért feszültségek szintén nem változnak. Gyanítom,hogy át kellene kötni a kijelzőt de nincs hozzá rajzom. Ha esetleg valakinek lenne hozzá és megadná.
A kijelző tipusa: LC320WX4.
Esetleg valami más tapasztalat.
üdv.
Sziasztok!
A képen szereplő távirányító egy LG 3D TV-hez tartozik, típust nem tudok. Az elem kifolyt, nem működött. Takarítás után beindult, de!!! Csak a power gombot érzékeli az infravevőm, amivel minden hagyományos távot javítottam idáig. A többi gomb megnyomásakor is felvillan a táv piros LED-je, de az infravevőm nem érzékel adást. Ha jól emlékszem, volt egy pár perc, amikor a telefonom fényképezőjén látszott az infra működése is, de a vevő akkor sem érzékelte.
Mivel ez az első ilyen táv a kezemben, jól jönne egy kis segítség a hozzáértőktől.
Köszönettel
Attila
Sziasztok!
A készülék sorkimenő hibával érkezett. Kb egy hónap alatt ideért Kínából és beépítve két napig üzemeltettem. Ma akartam visszaadni, de a hangja eltűnt.
SCART bemenetről a hang eljut a dzsungelIC-ig, és a hangvégfok felé nem indul tovább. Képminta generátorról a keresője megfogja a jelet, és hangot akkor sem kapok.
Rajzot még nem találtam róla.
A 24C32-es eepromját kivettem, kipróbáltam, újraírtam, az epromégető nem jelez hibát. Üresre írva (fill FF) az OSD angolra vált. A beállításokat megjegyzi. Ebbe szerintem csak a csatornabeállításokat és a hangerő-fényerő-kontraszt stb. értékeket írja.
EEPROM nélkül kék képernyőt ad és egy M karakter jelenik meg a képernyő alsó harmadában kicsit jobbra. Billentyűkre ekkor nem reagál.
A billentyűzetről időnként hamis feladatot hajt végre. Pl. csatornaváltás helyett hangerőt szabályoz. Aztán újra jól teszi a dolgát.
A gombjait kiforrasztva és GND-re forrasztott mérőzsinórral rövidre zárva a kapcsoló helyét is ugyanígy működik.
Távszabályzó nincs hozzá.
Kukás tévé lehetett, Csótányirtással indult a tisztítás.
Minden ötletet megköszönök!
üdv.
Tropfehérke