Sziasztok!
A segítségeteket kérem ennek a monitornak a javításában. A rajza itt is megtalálható, azt már letöltöttem.
A monitoron időnként "eltűnik" a VGA kábelen érkező jelből a piros szín. Azonban az OSD menün belül, illetve ha kihúzom a monitorból a VGA kábelt a teszt ábrában ilyenkor is jó a kép, csak a szgép jeléből hiányzik. Ez elég rendszertelenül, van amikor órákig jó a kép, van amikor egész nap rossz.
A fenti monitor néhány éve már volt egy szerelőnél, aki kicserélte a színvégfok IC-t, mivel szerinte ez volt a hibás. Valójában semmit nem változott, visszavittem. Átnézte mégegyszer és azt mondta hogy szerinte képcső hibás.
Most megint elővettem, jó lenne a műhelyben a szgéphez, viszont így eléggé kellemetlen használni. Próbáltam már másik gépen, több VGA kábellel is, a hiba biztosan a monitoron belül van. Még nem szedtem szét, próbáltam a VGA csatlakozót mozgatni, finoman megütögettem :) a burkolatot, ezek nem segítettek. Abból kiindulva, hogy a menü és a teszt ábra hibátlan, szerintem a képcső és a színvégfok is jó.
Mit lenne célszerű átnéznem, esetleg más is találkozott már lyen hibával, széria hiba esetleg.
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy nem működik. Bekapcsolva a logó bejön, utána kéri a kábelt. A gépre kötve nincs kép, csak a led villágít, ha szét húzom akkor megjön a kábel hiány felírat. A monitort megint összekötöm a hiba ismétlődik, lehúzott T-con kábelel is ez a helyzet. Mi lehet szoftver, vagy cső?
Sziasztok!
Bekapcsoláskor 90%-a képernyônek tele vízszintes csíkokkal, majd lassan fogynak a csíkok és kb 5 perc múlva tökéletes a kép.
De mihelyt rezolucióváltás (vagy kikapcs-bekapcs) azonnal csíkos megint csak most gyorsabban fél perc alatt eltünnek.
Fújtam meleggel-hütöttem is a scalert meg a t-cont de nem érzékeny rá.
Van 2db próba lcd panelem, de nem barátkozik egyik sem ezzel scalerrel (függôleges oszlopok lesznek), így nem tudom t-con vagy scaler lapon keressem a hibát. Hôlégfuvoval atfujtam mindent de szerintem nem kontakthiba lehet, az elkókat ESR-rel mind átmértem és mind jó.
Probáltam müködés közben kihuzni a flet kábelt ami a scalert összeköti a t-connal, és azonnal visszadugtam de egybôl csíkos jelenség lett. Igy a t-conra gondolok, de nem vagyok benne biztos hatha csak valami adatmegszakadás miatt ujraindul a scaler.
Sziasztok!
Elsődlegesen bocsánat, ha "monitor" témát választottam.
Külön projektor témát nem találtam.
A lényeg!
A címben említett projektor elindul.
Izzó világít, ventillátorok mennek.
És ennyi!
Csak fehér kép.
Csak a power gombra reagál.
Semmi más gombra.
Még az sincs, hogy be tudjak lépni a menübe!
Olyan mint ha a saját szofvere el se indúlna.
Semmi életjel!
Van valakai aki esetleg jártasabb ennek a szériának a lelki világában?
Hogy esetleg hol kezdjem a kutakodást?
A hiba előtt tökéletesen működött.
Majd kb 2évig el volt rakva.....
Azt ez lett a vége neki.
Köszönöm.