Tisztelt Kollégák!
Tegnap hozták ezt a csodagépet azzal a hibával, hogy nincs se kép se hang. Mivel van beépitett tjunerja, antennát csatoltam hozzá és tényleg semmi, nincs raszter. Látszik hogy megjön a háttérvilágitás, megy az OSD, a menü megjelenik. Reméltem táphiba. Tényleg találtam 3 kiszáradt elkot, csere, a hiba maradt. A tápfeszek rendben vannak.
Az érdekelne hogy, volt-e valakinek már hasonló hibája, evvel, esetleg hasonló géppel. Tippek??!!!
Üdv!
A monitorom néhány napja egy elég érdekes hibajelenséget produkál, még pedig azt, hogy nem mindig lehet "bekapcsolni" elsőre (van amikor 2-3 próbálkozás is kell neki...).
A folyamat a következő:
1. Tápkábel kihúzva.
2. Tápkábel bedug, a piros státusz LED felvillan.
3. A jelkábel, bemenőjel érzékelése felirat megjelenik! A monitor kábellel (VGA vagy DVI-D) össze van kapcsolva a PC-vel, (a gép nincs bekapcsolva még!)
4. Kiírja, hogy az adott bemeneten nem érzékelt jelet, ezért elmegy "aludni" egy kis időre (javarészt itt kezdődnek a bajok...).
5. Alvó állapotból, valahogy magától átmegy teljesen kikapcsoltnak tűnő állapotba de úgy, hogy ezután nem tudom vissza kapcsolni egyszerűen a bekapcsológombjával!
6. Életre kelteni csak úgy lehet, ha kihúzom a konnektorból a monitort és várok kb. 25-35 másodpercet. Ezt követően vissza dugom, amint feszültséget kap, magától felvillan a státusz LED. Van, amikor magától megjelenik a bemenetet vizsgáló üzenet is de van úgy, amikor csak simán fekete marad a képernyő és a bekapcsoló gombbal "normál" módon betudom kapcsolni. (Elég cifra, tudom...) :D
7. Aztán, ha az egész procedúrát úgy kezdem, mint azt az 1-2-3 pontig írtam, annyi különbséggel, hogy a megjelenő bemeneti üzenet pillanatában beindítom a számítógépet, akkor lássanak csodát van kép, "működik" minden (faszán), még alvó állapotba is elmegy normálisan (villogtatva a státusz LED-et), a gombjával is ki-be kapcsolhatom, stb.
8. A számítógépet kikapcsolom és másnap megint ezzel a "sámántánccal" kell kezdni a napot. :(
A monitort szétszedtem, de nem találtam benne semmi "gyanúsat" (kondik nem púposak, nincs égés, repedt forrasztást sem találtam), a főbb feszültségértékeket (3.3V, 5V, 12V,) megmértem multiméterrel, látszólag minden rendben volt, ötletem sincs mi a bánatos baja lehet.
Nos ez lenne "röviden és tömören".
Előre is köszönöm, az ötleteket és javaslatokat.
Sziasztok.
Egyik napról a másikra elpusztult. Tápja jó, világítást még nem sikerült tesztelni, a 2db dc-dc converter 3V3-at állít elő. Realtek RTD2536R tápráadás után rögtön fűt benne, mint az állat IC100 pozíción. Komplett panel hazai beszerzési forrást esetleg tud valaki? Jó kis monitor volna pedig. Viszont még nem világos számomra mitől mehetett tönkre.
Sziasztok!
Az LG monitorom feszültséget kap de a kép csak 2 másodpercig van , ha ki és be kapcsolom ismételten 2 másodpercig tartja meg a képet
kétszer volt javítva LG szervizben a benne lévő szalagkábelt kivették és különálló kábelekkel helyetesitették 2 kondenzátort kicseréltek, meg még kettőt legközelebb, meg én egyet nem rég púposodott de a jelenség ugyan úgy fenn áll