Üdv' az Uraknak! A fent említett cucc "üresen" jónak tűnik, kiírja hogy szeretne csatlakozni de amint kielégítem eme vágyát, csak villog. Pontosabban fél másodpercig hibátlan kép, majd sokáig semmi, azután fél másodpercig hibátlan kép, majd..... stb. stb. Akad valaki e kies hazában aki tudja miért?
Sziasztok,
Lenne egy kis problémám egy F700B monitorral:
bekapcsolás után nem ad képet (osd sem látszik) és szétszedve a képcsőpipa környékéről halk sercegést/pattogást hallani. Valakinek van ötlete, hogy merre keressem a hibát?
Sziasztok!
Behányt az LG W1942S típusú monitorom. Azt csinálja, hogy bekapcsol, kikapcsol. Megjelenik az LG logo eltűnik. Világít a kék led elalszik a kék led. Tehát be-ki-be-ki.:)
Szétszedtem és a tápjában találtam 3 db 470 uF-os kondit ami el volt durranva. Mérve olyan 150 uF-ot mutatnak. Mivel hirtelen nem volt 470 uF-os kondim ezért beraktam a helyükre 3 db 680 uF-ot. Ekkor a kéken világítanak a ledek, (megszűnik a villogás, de a logo már nem jelenik meg) de kép nincs a monitoron. Ami eltér a rajztól, hogy a 22 V helyett 28 V van. Az 5 V az jó. (4.99 V)
Kérdésem, hogy nincs-e valakinek valami ötlete hogy mi lehet itt a gond.
Itt le lehet szedni a monitor rajzát:
http://elektrotanya.com/lg_w1942s_chassis_lm57g.pdf/download.html
Sziasztok!
A jelenség a következő. Ha bekapcsolom a monitort minden pixel vezérelve van ami azt jelenti, hogy fehér a kép (világít).
Tápfeszültség értékeket mértem 15V 5V stb OK amik a panelen fel vannak iratozva.
Valakinek ötlet, hogy hogyan tovább?