Sziasztok!
Következő lenne a gondom a fent említett LCD-vel,még pediglen az,hogy amikor bekapcsolom a tv akkor néha azt produkálja,hogy indulásnál fekete a képe és szép fokozatosan kezd világosodni.Majd egy kis idő elteltével megjelennek függőleges csíkok amik szépen lassan beszíneződnek majd ha még mindig várok 1-2percet akkor egy idő után megjelenik rendesen a kép is.
Amikor ez a hibajelenség fellép akkor a fekete kezdő kép alatt hallom az aktuális csatorna hangját ami tökéletesen szól,csak éppen látni nem látom.Van amikor jó orvosság a problémára az,hogy kikapcsolom a LCD-t és utána újra be és elindul rendesen,de van amikor a leírt hiba egyáltalán nem jelentkezik akár 1hétig is tökéletesen indul az LCD minden bekapcsolásnál.
Szerintetek mi okozhatja ezt a jelenséget,illetve ha netán állandósulna a hiba akkor merre keressem a hiba okát?Azért is kérdezlek bennetetlek mivel nem vagyok egy LCD-tv zseni :help: bőven van még mit tanulnom a dologról.
Előre is köszönöm a segítségeteket és türelmeteket is!
További szép napot kívánok mindenkinek!
Üdv:morfeus
Sziasztok,
Szakit keresek aki rutinos a hírhedt PLTVGL251XAT9 tápegység javításban. A szokásos FET, FET hidegítő kondi és az ellenállás, a FET driver IC és a körülötte lévő 20k alatti összes SMD ellenállás csere topik.
Sziasztok,
ez a táp időszakosan működik csak. Készenléti üzemmódban is csak hunyorog a LED, de nem hibakód, mert mérés alapján is egyértelmű hogy a tápfeszültségek ingadoznak. A lekapcsolgatásban nincs rendszer, tehát nem valami pulzáló üzemmódról van szó. Az RP05-06, CP09 és a TDA16846 IC kicserélve, minden átforrasztva, mégsem megy. 300Volt stabilan megvan a pufferen. Fóliaszakadást, rossz forrasztást nem látok. A CP09 kondin a feszültség nehezen követhetően ingadozik, nagyjából 9-13 Volt között.
Mi lehet még? Én kifogytam az ötletekből.
Köszi, üdv
Tamás
Van egy LG cf21e20x tv beadta az unalmast. Annyira sikerült javítanom, hogy elindul, de kikapcsol, mintha időzítve lenne. Először kb. 30p, utána 20, 10,5.
minnél tovább van bekepcsolva, annál hamarabb kapcsol ki.
Táphiba?