Üdvözlöm a fórumozókat!
Kapcsolási rajzot keresek.A TV típusa PIONIER SAL 2071/9.Valami keleti gyártmány.Nem PIONEER.Valószínű DAEWOO típushoz hasonló,mert ennek a távirányítója működteti.A képcső 59 cm-es ORION gyártmány .Az ic-k garnitúrája a következő:SAA 5281,PCA 84C841,TDA 3654,TDA 8361A,TDA 4601 táp ic,M74HCT157,HCF 4053.Ausztriából származik.A sasszé számát hogyan lehetne kideríteni,illetve kapcsolási rajzát megkapni.Ebben kérnék segítséget.
Tisztelettel Pistili
Üdv.Mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni,a fent emlitett gépezetnek elment a hangja.
Alapos portalanitás és egy gyári vissza állítás után még mint egy 3 órát szólt,
és most megint előjött a hiba.
Van ennek valami tip.hibája?
Köszönöm:
András
Sziasztok!
16:9-es 66cm-es CRT TV bekapcsolva klattyog a relé, a B+ 145V-rol leesik 130V-ra, a BU melegszik, tehát le van terheve.40W Égôvel stabilan áll a 145V.
Ha kihuzom a Horizontalis elterito tekercset akkor beindul a TV nem melegszik semmi csak akkor fuggoleges vonal van. Ha lecsatolom az E/W tranzisztorra vezeto jelet akkor kb 3cm széles a kép majd 10-15sec alatt ugy felmelegszik a BU250AF hogy kiég. Leszedtem már az eltérito tekercset, de az vizualisan szépen néz ki, de 0ohm-ot mérek (egyszeru multiméterrel).
Amiket már probara csereltem:BU2508AF, meghajtoja BS270, 8.2nF/2kV meg a melette levo nagymeretu kondik, E/W tranzisztor BDW53B, környékbeli elkók, sajnos már vettem uj nagyfesztrafót is.Megmértem egy masik TV elteritojét ott is 0 ohmot mértem ebbôl gondolom az elterito tekercsem is jó.
Most megallt a tudomany..
Üdv mindenkinek
GRUNDIG T51-1201/5 tv hez kellene egy lehetőleg működőképes vagy törött vagy sorkimenő hibás alaplap
az lenne a lényeg,hogy a proci és a jungel ic jó legyen benne.Az alaplap tipusa : BEKO 12.6
proci:SDA5535 A049 vagy A070 vagy MB7120-10A
jung ic:MN5198K
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"