RCF ART710A mk4 hangfalat javítanék, a panel valószínű nem eredeti, azaz nem az ART710A ba való, a magassugárzó D-Class SMD FET es nem a hűtőtönkre csavarozott. DP600 van a panelre írva, eredeti RCF de valamelyik másik kétutas PA ból származik, teljesen illeszkedik az alu öntvényre.
Bekapcsoláskor sipolva, gerjedve indul, így:
https://www.youtube.com/shorts/KhvBDVSqCps
Kikapcsoláskor pár másodpercel a táp elvétele után pukkan. Olyan mintha nem lenne elég ideig MUTE ban. A tápja mechanikusan is sipolva-nyekeregve indul, ha ilyenkor a mute elmúlik és még sipol a táp akkor azt hallani a hangszórókból. AEB DPI IC hajtja a két két végfetet a két D-Clas ban az 5ös lábon nincs időalap kondi, az 5 ös láb a levegőben lóg. De mégis később indul a 415kHz körüli négyszögelés, csak nem tudom hogyan oldották meg. Ezt az időt kellene meghosszabbítani, gyári RCF kommunikációs kábelem, programom nincs, pedig az XLR en keresztül is lehetne flash elni van egy kapcsoló erre az egyik XLR csavar alatt, amivel át lehet kapcsolni service modba.
A kérdés azokhoz akik ismerik az RCF ek lelkivilágát, a mute időt itt lehet programozni, vagy van egy kondi vagy ellenállás valahol ami időalap?
Esetleg más ötletek?
Sziasztok!
A fenti erősítővel szenvedek. Nagy kivezérlésnél világítani kezd a "protect" LED és többé nem szól. A félhíd kimenet 3-3 FET-ből áll. Mindkét csoportban 1-1 FET bezárlatosodik. Többen próbálták javítani sikertelenül. Most nálam kötött ki. Cseréltem FET-et a végfokba. Az erősítő UCD elvű. Nincs külön háromszög generátora. A kimenetről van visszacsatolva, úgy, hogy hangfrekin negatív, kapcsolófrekin pozitív a visszacsatolás. Azaz önrezgő (gerjed). Csak azt nem tudom, hogy milyen frekin kellene rezegni. Ügy tűnik, hogy két stabil gerjedési pontja van: 100 és 200kHz. Hol az egyik, hol a másik frekin rezeg. Ha hozzáérek a FET G lábához frekit vált. Ez tuti nem normális. Főleg, hogy 200 kHz-en elég ronda lekerekített a jel, míg 100kHz-en szép négyszög. Mi okozhatja azt az instabil gerjedést? Egy rajz jól jönne.
Üdv.
Sziasztok!
Valami nagyobbacska teljesítményű végfokra lenne szükségem...
Méricskéltem és szemrevételeztem már pár típust, de még nem döntöttem egyik mellett sem (egy Siva 2400-as már majdnem megtetszett...)
Egy topikon páran dicsérték a Füleki 1200-ast...erről kellene némi infó.
Ha valamelyikőtök használ/javított már ilyet, illetve, ha van róla rajz, kérlek, hogy osszátok már meg velem!
Előre is köszönök minden segítséget!
(Esetleg, ha van valakinek 4 Ohmon legalább valós 550-600 wattot leadó fölös végfoka kedvező áron, az keressen már meg privátban)
stonhy
Üdvözlök mindenkit.
Adott egy 230/36 V os transzformátor, amit ha egyenirányítok és pufferelek akkor 50.76V dc-t kapok elviekben. Nekem egy D osztályú erősítőt kellene megtáplálnom erről a trafórol ami max 48v dc ig életképes a papírok ès a gazda szerint(2x350w 24- 48V kici kinai).
Kérdés: ráakaszthatom a tápot vagy miként tudnék csökkenteni a szekunder oldali feszen.
Sajnos a végfok ic tipusa nem fellelhető (megneztem fejjel lefele van beforrasztva hogy a hűtő felület legyen felfelé) mivel ki kellene forrasztani hogy le tudjam olvasni az adatait sajnálatos módon eléggé bizonytalan a kezem mostanság így nem próbálkoznék vele. Tehát szeretnék valami megoldást ami kb 3-4V veszteséget tudna produkálni dc oldalon nagyjábol 20 A-nél. Sajnos a trafó teljesen impregnált ha megpróbálok letekerni pár menetet tuti hogy sérül a zománcozás, ráadásul zajos is lenne a transzformátor. (Azért vette ezt a gazda mert nem birja ha zúg a trafó a dobozban) Na meg ijjen volt elérhető számára.
köszönöm a segítő javaslatokat.
Krisztián