Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem a következő dologban:
Kaptam szinte ingyen(15000 ft)lomos barátomtól egy LOEWE SPHERIOS 42 HD plazma tv-t."Jónak" hozták kintről de nem az :).Eme remekműnek van úgynevezett" SINAL BOX"-a ami fogadja a külső jeleket és küldi be a szép nagy tv-be.Bekapcsoláskor a piros készenléti led mellett életre kel a zöl üzemi led is és pár másodperc múlva el is alszik.Fogyasztás mérővel próbáltam és bekapcskor csak a Signal box áramfelvétele mutatkozik (27 w)a tv meg sem nyikkan (annak a fogyasztása 260 w).Ha jól okoskodom(mint teljesen laikus)a tv-t a signal boxal összekötő brutál kábelen megy minden jel többek közt a készülék beindítása is.Arra gondoltam nem küld a készülékbe indító jelet vagy valami oknál fogva a signal box tápja rossz éa a benne lévő részegységek táp híján nem indítják magát a tv-t.A signal boxot szétbontottam a táp panelt átnéztem(már amely részéhez értek).Találtam 2 db nyák biztit amik elszálltak és az egyik bizti után volt 1 smd alkatrész ami elszenesedett a tokozásból és a környezetéből dióda lehetett(ez csak feltevés).Amiben kérném megtisztelő segítségeteket:kapcsolási rajz kellene a signal box tápellátásáról,esetleg oly segítőkész tanyasi ember aki boldogul eme (szerintem)csúcstechnológiás szerkezettel és meg tudná javítani.
Sziasztok
Egy ismerősöm reggel meglepett a fenti tv javítási lehetőségével. Szokásos jelenség, bekapcs, led felvillan nem indul. Gondolván nem egerészek vele, gyorsan előszedtem a cserélendő kondikat. Kicserélem, nem indul, táp ic csere nem indul. Akkor most mérek, gondoltam hátha nem a szokásos baja van. Első mérésre kiderült, hogy rossz a hálózati kapcsoló. A baj ott kezdődött, hogy ott ült a tulaj, aki avval kezdte szerinte (csak) a kapcsolója rossz.Ezért meg kellett kérnem szaladjon el a boltba cigiért. Tehát a mérésnek benne kell lenni a rutinba, attól függetlenül, hogy az utolsó 20-25 tv-hez csak kondi és páka kellett.
Üdv
Sziasztok.
A fentnevezett TV javításához kérnék segítséget.
A hibajelenség: bekapcsoláskor rögtön van hang,pár másodperc múlva bejön a kép zölden és a sorvisszafutás is látszik.
Kis idő múlva, vagy kikapcsol készenléti állapotba vagy
bejön a kép pár percre és utána kapcsol ki.A tanyán talált TV (3872)csak hasonló.
Szétszedtem de rajz nélkül nem tudok mérni tápfeszültségeket sem.
Sziasztok,
van itt egy ilyen TV. Készenlétről bekapcsolva elindul, de amint megjelenik a kép (cca 8-10 mp) lekapcsol. Semmiféle hiba nem látszik a képen, geometria rendben, nincsenek visszafutáscsíkok meg egyéb parajelenségek. Miféle védelem aktiválódik?
Köszi.