Sziasztok!
Van a címben szereplő mini audió kombó, amelynek a minidisc része makacsul nem akar kigyógyulni az alábbi komplexusából:
Ha betolok neki egy MD lemezt, akkor felpörgeti, 2-3 alkalommal TOC reading üzenet mellett próbálkozik a beolvasással, majd végül C13 disc error hibaüzenet kíséretében kiadja a lemezeket.
Jó néhány - különböző gyártmányú - lemezzel kipróbáltam és mindig ugyanez a végeredmény.
Ha lemez nélkül indítom a mechanikát, akkor látható a világító lézer és az optika is intenzíven fókuszál.
A fejegység mozgatása is működik, mivel horizontálisan is pozicionálja a fejet.
Az eddigi - eredménytelen - próbálkozásaim:
- Potméter állítgatása az eredeti lézeregységen.
- Vadonatúj lézeregység beépítése(volt itthon korábbról).
- A spindler-motor kommutátorának a megtisztítása, ill. a motor-csapágyak átkenése.
- A szervó áramkör smd elkóinak a cseréje.
Az új lézeregységgel valamivel határozottabban pörgeti fel a lemezeket, ám a végkifejlet ugyanaz marad, mint a gyári fejjel.
A szerviz menüből valamivel 1100 óra feletti lejátszási idő és 9 óra felvételi idő olvasható ki.
Ezek szerintem nem szélsőséges értékek.
Maga a mechanika határozottan és hibamentesen veszi be és adja ki a lemezeket.
A készülék többi funkciója - cd, erősítő, rádió - üzemel.
Bármilyen továbblépési ötletet örömmel fogadnék.
Köszönöm!
dongo
Sziasztok!
Van nálam a fenti Uher M 534-es mikrofon. Szétszedve a mikrofon része OK, de ott van még egy kis trafó szerűség, aminek csak két lábát látok, és előttem már forrasztgatták. Jelenleg az erősítőbe dugva csak búg.
A kérdésem: A mikrofonról jön a három vezeték: kettő a mikrofon, egy a test. A kábelen is van három vezeték, két "meleg" ér és a test. A test egyértelmű, de azt a vasmagos tekercset hogyan kell közé kötni? Ha a mikrofont közvetlenül a kimenetre kötöm, akkor kell külső illesztő trafó is. Gondolom, hogy azzal lehetne megoldani az illesztést, nagyobb impedanciára, külső trafó helyett.
Köszönöm: formasu
Üdv,Mindenkinek! Egyik ismerősöm megkeresett egy CD 6000-res CD-s,autórádió szerkezettel. Nekem van egy szakasztott ilyenem,a műhelyben szoktam néha hallgatni,a bekötését rögtön tudtam. Volt hozzá két kód is felírva,de egyik sem ok.A volt gazdáját felhívtuk,de amit mond,azzal nem megy a szerkezet. Kérdezném,hogy valaki tudna -e segíteni ebben a problémában? Serial no:V079575 Köszönöm,a segítséget előre is.
Szevasztok,newezett HI-FI vel kűzdök,nincs kapcsolási rajzom,a végfok megy,de a TC 9213P toshiba Ic-nél megállt a tudomány.Nem találok róla adatlapot!Ha valaki tudna segíteni,kapcsolási rajzzal,vagy IC adatlappal,sokat segítene.Üdvözlettel:oivan