Üdvözlet mindenkinek!
A fent nevezett CD lejátszóval vala az a gond, hogy csúnyán szól (folyamatosan vannak a kimenet szkópolásán vízszintes darabkák), és a vége felé a lemeznek már nem is nagyon találja a sávot (írott lemezzel).
Egy nagyon hasonló cd-optikás és vezérlős gép (philips ak796) hibátlan olvasása során a lemez forgása során a tracking folyamatosan mozgatja előre-hátra szabad szemmel láthatóan még egy fordulaton belül is. Viszont ez a CD380 már nem nagyon mozgatja. Ugyan a gyári lemezeket még tűrhetően játssza, de ha már felismeri az írottat, miért ne lehetne az is jól játszani?
Próbáltam a lézer erősségét állítani, a "mégnemjó" és a "márnemjó" között kb félúton, de ez nem nagyon hatja meg, illetve hiába állítom a hibás olvasás közben, nem igazán javul a kimenet minősége.
A lézeregység elektromágnessel mozgatja a fejet a lemez alatt (cd380) vagy fölött (ak796), így biztos, hogy ez a része működik, csak nem elég fürge, vagy valahol elveszik a szervó-jel.
Van valakinek ötlete, mi/hol lehet a hiba?
üdv,
ck
Sziasztok!
A címben szereplő hangdoboz végfok (STA369BWS) csere (mert beáztatták) után a saját 12V-os akkujáról hibátlanul működik, de amikor beindul a hálózati tápja, lenémul.
A tápegysége az akkut tölti, és a végfok számára 25,7V-os tápot is ad, az mégsem szól, lenémul.
A végfok D osztályú, I2S adatbuszon kapja a meghajtást.
A hálózati tápról is (nagyobb teljesítménnnyel, mint akkuról) szólnia kellene.
Talán a 25,7V túl magas (24V a határadata), ezért a tápfesz management letiltja?
Borzasztó apró smd benne minden, mérni még tűheggyel is alig lehet.
Mi a hozzáértők véleménye?
Megoldva: "Inhouse" és "Agressiv" nyert. A külső HDD-t az erősítőbe dugva megszűnt minden hiba, akadásmentes másfél órán vagyok túl.
Valószínűleg az van, hogy a TV-n nincs ventilátor, ezért valamilyen ARM-os rendszer van benne. Ezek a rendszerek - a telefonokhoz hasonlóan - teljesítménykorlátozással tudnak hűlni. Ha érzi az elektronika, hogy meleg van, akkor lentebb veszi az órajelet. És ezért lehetett, hogy fél óra után már elég meleg volt, belassított a TV a hűlés miatt.
A full HD videót még éppen elvitte, de emelett a Dolby Digital-ra már nem jutott elég kraft.
Ezzel szemben az erősítő hűtőventilátorral van ellátva, így ott nem szükséges lassítani az órajelet, ha meleg a helyzet. Mindenkinek köszönöm a választ, magamtól nem jöttem volna rá ilyen hamar. Örülök hogy megoldódott.
Boldog új évet mindenkinek!
A téma részemről zárható.
Üdv - prwnd
********** ********** ********** *** ********** ********** **********
Sziasztok!
Én sosem szerettem az erősítőket, most sem értek hozzájuk. Megpróbálom olyan röviden leírni a problémámat, amennyire a részletek engedik:
Adott egy 2013-as Samsung UE40ES6540 TV (
csatlakozók itt), ami külső HDD-ről tökéletesen játsza a médiatartalmat. Szerettem volna 5.1-es hangot élvezni, ezért be lett szerezve egy 2012-es Samsung HT-E4500 home theater (
csatlakozók itt).
A home theater "HDMI out" kimenete a TV "HDMI in (ARC)" (audio visszacsatolásos) bemenetébe van dugva 1.4-es típusú, aranyozott csatlakozóval ellátott HDMI kábellel, amire én nem panaszkodok. Megy is a hang, azonban ritkán,
kb 45 percenként megakad 0.5 de max 2 másodperc időtartamra, majd megy tovább.
Ez
akkor is megtörténik, ha TV adást nézünk külső hangszórókon keresztül!
Olvasgatás után én a HDMI technológiájából adódó szinkronizációs folyamat közben bekövetkező hibára gyanakszok, ha szinkronizáció közben hibát kap, akkor újraindul az adatfolyam. Véleményem szerint emiatt akadhat a hang, és nincs mit tenni ellene. Ez egyáltalán nem biztos. Valahol azt írták, hogy eltérő évben készült termékek eltérő típusú HDMI-t használnak, és az eltérés miatt is történhet akadás. A lényeg, hogy nagy valószínűséggel a HDMI-nél kell keresni a hibát.
Azonban a TV-n van "digital audio out (optical)", az erősítőn meg van "digital audio in (optical)". Az optikai kábel szerintem működik, vörös lézer jön a végéből, ha a TV-be dugom, ráadásul szomszéd szerint is működik.
Azonban a home theater-t sehogy sem bírom rávenni, hogy ezt a hangforrást használja:
Ha a TV "HDMI ARC in" bemenetéből átdugom "HDMI DVI in" vagy "HDMI (normal) in" bemenetre hogy véletlenül se kapjon hangot HDMI-n keresztül, akkor látom a házimozi kezdőképernyőjét (tehát képet látom), majd kiválasztom hogy ne fm rádiózzon, ne lemezt keressen, hanem digitális bemenetet használjon, akkor egy pillanatra felvillan ez a kép.
Várja a "digitális be" jelet. Még nem dugtam be az optikai kábelt, de ez rögtön eltűnik, átvált TV adásra, és nem lesz hang (jelet talált). Valószínűleg érzi a digitális jelet (van HDMI), de direkt nem az audio visszacsatolásosba dugtam, azaz nem kap hangot.
Hogyha bedugom az optikai kábelt a TV kimenetébe és a házimozi bemenetébe, és mégegyszer megcsinálom ugyanezt, akkor sem lesz hang, azaz CSAK a hdmi-t használja, optikait nem.
Gondoltam akkor vonjuk ki a HDMI-t, hogy ne zavarjon bele az optikai kábelbe. A házimozi S Video out-ját bedugtam a TV bemenetébe. Így ugye nem észlel digitális jelet, de mégis látom a menüt.
Kiválasztom, hogy digitális hangbemenetet szeretném használni.
Kiírja, hogy várja a jelet (fenti linkelt kép).
Hiába van bedugva az optikai kábel, nem lesz hang és tovább várja a jelet.
Úgyhogy bármit csinálok, optikai kábelen érkező hangot sehogysem nyomja ki a hangfalakra. Csak akkor van hang, hogyha audio visszacsatolásos HDMI-t használok, ami véleményem szerint a hang akadások oka.
Elég sok variációt leírtam fentebb.
Hogy bírhatnám rá, hogy HDMI-s hang helyett az optikait használja?
Mit csinálok rosszul?
Mi mástól akadhat ritkán a hang, még TV műsor közben is a külső hangszórókon?
Válaszokat előre is köszönöm.
Hihetetlen, hogy annyi szabvány és technikai eltérés van, hogy lassan villamosmérnöki végzettség kell, ha valaki hd filmet szeretne nézni térhatású hanggal.
Sziasztok!
Ilyet használt már valaki, van tapasztalat?
Nekem egy autórádióhoz kéne (JVC KD-AVX22), a kijelzőjén van egy kb. 2cm-es karc, vajon eltüntetné?
Köszi.
Üdv.