Helló ! Kedves kollégák, keresek megvételre a topic címében leírt perem-nyomógombos kapcsolókat műszerjavításhoz. A kapcsolók 0-9 számjegyig működnek, 5 érintkezősek, BCD kódkapcsolók. A Híradástechnika szövetkezet használt ilyeneket pl. a TR-0836/T046 és T048-as Color Pattern Generátorában. A kapcsoló elemek 15 mm magasak és 7,5-8 mm szélesek. A mellékelt képen látható az arcuk. Őrájuk lenne szükségem, minimum 3 hibátlan darabra (ha van több is, akkor jöhet az is, ha meg tudunk egyezni). A javítandó műszerben levő ilyen kapcsolóban meghaltak a léptető rugók.
Köszönöm a segítséget. Mivel nem tudok túl gyakran idejönni, inkább kérnék egy privát üzenetet, ha valaki tud segíteni. Bármilyen megoldás érdekel, a kapcsolók lehetnek bontottak is, csak műszakilag kifogástalanok legyenek. Egyelőre csak ez a méret érdekel, nem szeretném a műszer arcát szétdúlni.
Sziasztok!
Előszór is mindenkinek boldog új évet. Van egy RFT EO213 szkópom amibe kerestem csövet szerencsére kaptam egy kollégától, csak az örömöm kezd kissé elszállt mert nem tudok fényt varázsolni az arcára, a cső újnak tűnik. A feszültségek rendben vannak ahogy a doksiban szerepel, az eltérítőlemezeken a jel meg van ahogy a kell és tudom is állítgatni de semmi. Elviekben a szkóp hibátlan a mérések alapján. Az eltérítőlemezeket már lekötöttem 0-ra fénypont sem jött elő. Az eredeti csőben fűtőszál szakadás volt, most van fűtés világit hátul cső de semmi fény. Van valakinek ötlete hogy mit lehetne még megnézni? Kifogytam az ötletekből. Köszi a segítő válaszokért.
Imre
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. Van ez a labortáp. Elég érdekes konstrukció, öregebb mint én :D
Zárlatos switch terhelése közben elfüstölt. Gyakorlottan egyből mentem a két 2n3055 transistorhoz. Minő meglepés megint az alsó halt be. Szerencsére volt itthon betárazva 1 darab. Viszont így a kettő nem megegyező gyártmányú és korú.
Mainboardon 4 darab trimmelhető poti van, míg a volt és az amper mérő panelon egy-egy 200 ohmos a finomhangoláshoz.
Következő a problémám. Feszültséget sikerül szépen a multiméterhez igazítani és szépen szabályoz is. Viszont folyamatosan kamu áramerősséget jelez, ami durván 0.3A től a feszültség emelésével növekszik. Kimeneten nincsen zárlat, ami indokolnál a kamu terhelést.
Lenne esetleg valakinek doksija hogyan kell ezt kalibrálni vagy mehetek újabb pár transistorért, hogy párban legyenek?
Előre is köszi a segítséget!
Update:
R3 és az r4 ellenállás cseréje megoldotta a dolgot. Köszönöm szépen segítséget!
Sziasztok!
Nem régiben vettem ezt a műszert, azt mondták róla, hogy pontatlan beállítást igényel. Némi DC ofszet beállítás után kiderült, hogy az alapvető pontosságával nincs gond, viszont az automatikus nullázás nem működik túl hatékonyan.
DC feszültség mérés funkcióban, mindegy, hogy milyen méréshatárban van, a bemeneten egy 5 centis rövidzár drót. A kijelző sokszor mutat 0000-t, de időnként el-elkalandozik a +/-0002 tartományban is, és nem csak pillanatokra, időnként -és ez valóban csak pillanatokra- de akár beugranak +/-0020 körüli értékek is. Ez gondolom nem normális egy ilyen pontosságú műszernél. Tápokat megmértem nem zajosak, elvileg van egy PLL áramkör a műszerben ami a hálózati frekvenciához szinkronizálja az átalakító órajelét, amennyire vizsgálni tudtam ez működik, mert időnként változtatja valóban az órajelet, de hogy az jó is-e azt nem tudom megmondani. Ami furcsaságot észrevettem, hogy a dokumentáció szerint a M/Z (mérés/nullázás) jel 320ms periódusú négszög jel, ami nagyjából meg is van, de időnként ennek duplájára nő a frekvenciája, de igazából nem ettől mászik el a 0 pont ahogy én láttam.
Mi lehet a probléma?