Sziasztok!
A kezem ügyébe akadt egy Meguro MJM-6350
(link) CD jitter méter. A cím nem teljesen pontos, mert nagyjából rájöttem hogyan kell használni, csak éppen a mérés elméleti hátteréből hiányzik egy kis tudás.
Leírom, hogy mérek:
A műszer bemenetére kötöm a CD játszó RF kimenetét (szem ábra), a műszeren beállítom a megfelelő sebességet és a jelszintet, a műszeren lehet választani, hogy a jelszintet a 3. bit vagy 11. bit alapján nézze, kérdésem, hogy mi a különbség, ahogy észrevettem a 11. bit rendszerint kisebb jelszintet ad vissza. A műszer egyébként mutat eredményt, de nem tudom, hogy "jó"-e? Egyszeres CD sebességnél két jitter méréshatár működik 30 és 60 "szigma ns" (teljes kivezérlésben) eddig négy CD-t próbáltam egy adott lejátszóban és 30-40 szigma ns közötti értékeket mértem, azonban nem tudom mi számít jónak, rossznak és átlagosnak. Google-ben nem találtam semmi információt ezekről.
Jól működik csak gyakran,bizonyos frekvenciákon nem lehet szinkronizálni!Köszönöm előre az esetleges segítséget!
Sziasztok!
A címbeli kérdés azért lett számomra fontos mert sikerült szereznem egy Fok-Gyem TR-9252/A tápot, de nekem csak Fok-Gyem TR-9253/A tápról van gépkönyvem.
(Itt az alkalom! Ki keresi a "Fok-Gyem TR-9253/A" gépkönyvét? Be szkennelem és felrakom, ha kell!).
Tehát olyan ember tanácsát kérem, aki már eléggé belemászott mindkettőbe, esetleg leledzik néki egy Fok-Gyem TR-9252/A rajza, gépkönyve. Wantedba is beírogatom...
Természetesen a specifikációs különbségekkel tisztában vagyok. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy ki mit "tippel, hisz vagy hinni vél". Azt én is eltudom képzelni.
Itt és most csak konkrét dolgokra vagyok kíváncsi. Vagyis, hogy a Fok-Gyem TR-9253/A gépkönyve mennyire stimmel a Fok-Gyem TR-9252/A fizikai valójához!
Nos átböngésztem mindkettő rajzot. 3 lényeges különbség van.
1. A hálózati trafó feszültség kiosztása a 9253/A-nál nagyobb a nagyobb kimeneti feszültségek végett.
2. A feszültség beállító ellenállások értéke és száma más. Ehhez kapcsolódva a jackley tárcsák száma és bekötési módja is más.
3 Néhány 0,1-0,2 tizedohmos ellenállás értéke változik valamint a feszültség átkapcsolóban a trafó szekunder körében lévő átkapcsolást simító ellenállás értéke változik. 680 illetve 330 ohm.
Ezeken kívül nincs lényeges változás. Gyakorlatilag azonosak.
___________________________________________________________________________________
Megjavítottam a rendelkezésre álló TR-9253/A dokumentum alapján. Hogy mi is volt a hibája...??? Érdekes dolog volt. Végül is fogalmam sincs.
Ami biztos: A 2N3055 tranzisztor időnként B-C zárlatos lett. De csak néha... Kicseréltem MJ15016-ra, mert az erősebb. De nem akart működni. Nem volt kimenő feszültség. Elkezdtem végigméregetni a tranzisztorokat. Semmi hibát nem találtam. Végigmértem gyakorlatilag minden ellenállást, diódát is. Semmi hibát nem találtam.
Ennyi szenvedés után kiszórtam belőle az összes apró tranzisztort és mind helyett újat tettem be. Nos megjavult. Kb félóra alatt beszabályoztam. A kimeneti feszültségeket 4 század volt pontossággal tartja és a maximális áram amit a limiter enged az 5,4 amper. Kb 20 percig hagytam a terhelést rajta: 15 volt, 5 amper. 1 századvoltot mászott el a feszültsége. Tehát gyógyultnak minősítem a gépezetet.
Javítás közben ennyit derítettem ki különbségnek: Más a hálózati trafó és más a feszültségosztó ellenállás lánc valamint kevesebb is.

Köszönöm.
Sziasztok!
A segítségeteket kérem! Van egy ilyen típusú fogyasztás mérőm, de a feszültséget össze-vissza méri. 40v és 250v között ingadozik eltérően a pontos értéktől. Minden más mérő (amper, Hz) jó rajta csak a feszültségmérője bolondult meg. A segítségeteket kérem, mert még azt sem tudom pontosan melyik alkatrészek felelősek a pontos feszültség mérésért. Találtam egy német nyelvű web oldalt ahol ugyanilyen mérőkészülékről írnak, de sajnos a német nyelv is nehézkes nekem. Az ott feltüntetett mérési eredményeket én is lemértem fesz mérővel és nállam is azok az értékek voltak mint a képen. De mégis, hogy működik a fesz mérője, és melyik az áramköre ami felelős érte???
Itt az említett web oldal: http://www.mikrocontroller.net/topic/268378