Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

MIELE W134 SCH

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
5.1 MB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar miele manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    MIELE W-134 W134 134
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Miele Softtronic W449 mosógép mosószer adagolónál túlfolyik a víz. - megoldva
Sziasztok!

A fent nevezett mosógép problémával fordulok a járatosabb kollégákhoz, hátha találkozott már valaki ilyen hibával.
A mosógép elöltöltős és a víz beengedése során a mosószer adagolónál túlfolyik és a mosógép elején jó sok víz kifolyik.
Mivel nem mai darab, így dugulásra gondoltam, de sajnos tévedtem.
A mosószer adagolónál az összes víz járat, az összes gumicső leszedve, átnézve, kitakarítva. Dugulás sehol sincs és mégsem tud a víz elég gyorsan befolyni a dobba.
Olyan mintha a bejövő víz mennyisége nagyobb lenne, mint ami a dobba be tudna folyni és a mosószer tartály aljában csak emelkedik a víz.
Közben ha a mosógépet kikapcsolom, akkor hörgő hang kíséretében egyből befolyik a víz a dobba.
Ha a bejövő víz nyomását minimálisra állítom, akkor is ez a helyzet, csak akkor tovább engedi a vizet és később kezd túlfolyni.
Sajnos eddig még ilyen hibával nem találkoztam, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy merre keressem a hibát.

Köszönöm a segítségeket, ityvity tanács bevált, ott volt a hiba.

Üdvözlettel: Tibi
Miele De Luxe H814 főzőlap hiba
Sziasztok! Miele De Luxe H814 főzőlap legkisebb főzőlapja nem fűt. Szétszedés után láttam hogy a fűzőlapon lévő izzók vannak "elégve" (szakadva) és mivel sorba van kötve a fűtőszállal, emiatt nem fűt. Nem vagyok járatos az elektromos tűzhely javításban, szerintetek ha kiiktatom az izzókat (rövidre zárom) akkor működne rendesen (világítás nélkül persze)? Vagy tudtok helyet ahol ilyen izzókat lehet kapni? https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnT0p2eldyR0Q4d3c/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnYXpOTXQ4ZDNybHc/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnVXNzR0VQTUVJRWs/view?usp=sharing Köszi előre is a segítségeket. üdv.: G.
Miele softtronic W257F nincs kijelzés
Sziasztok! Kezemalá került egy Miele W257F típusú felültöltös mosógép panelja. Azzal a hibával hogy se kép se hang egyáltalán nincs kijelzés. Annyira még nem ástam bele magam annyit tudok mondani hogy nagy 1,5uF kondi jó és szét van pukkanva a képen látható felületszerelt Ic. Beazonosítani nem tudtam eddig még. Megtudja valaki mondani hogy milyen Ic van benne? Valamint hogy mitől robbanhatott az így fel vagy valami más is tönkre mehetett és az váltotta ki. Még nem javítottam ilyen panelt. Találkozott már valaki ilyen hibával? Előre is köszönök minden segítséget.
Miele WKE 130 WPS mosógép ELFU1000 főpanel vizet kapott
Sziasztok!

Vettem magunknak piacon egy ilyen egész új mosógépet. Gyanús volt már vételkor is, hogy tele van a dob löszös homokkal, de először azt gondoltam, hogy biztos nagyon koszos ruhát mostak vele, talán bányában dolgozott a volt a tulaj :-) Amúgy bekapcsolt a gép, de dobot kézzel forgatva jó csapágyas hangja volt.
Na de otthon kiderült miután szétszedtem, hogy valószínű árvizes gép, az üst és az egész belső rész egy merő löszös homok. Szerencsére a kijelző panelig nem ért a víz, de a főpanel sajnos ebben a típusban alul van egy műanyag dobozban. És az is kiderült, hogy nem a dobcsapágy szól hanem a motorcsapágy.
A panelt kiszereltem, meglepően jó állapotban van. Egy helyen húzott át a villany, fotón látható. A fűtés relé tekercsének egyik lába és a fázis között. Természetesen nem is fűt a gép, egyébként szépen működik, igaz hangos motorral, de ez már egy másik történet lesz. 

A hosszú bevezető után a kérdésem: két fotót csatoltam, egyik a saját panelom a sérült résszel, másik egy netről szedett. A bekarikázott részen eloxidálódott a vezető sáv, két helyen is. A netes képen jól látszik, hogy csak úgy ott van, nem megy tovább, túloldalon sem. Kérdésem, hogy miért van kivezetve a panel szélére a fázis meg a nulla? Ez a rész alul van a panelt tartó műanyag tokban, ha vizet kap ez a rész fog először vízbe érni. Ahogy most is ez történt. Nem értem mi célból. Valami védelem lehet? Ezzel védik a panel többi részét? Állítsam helyre ezt a részt vagy hagyjam így ahogy van?

A fűtés rész hiba úgy néz ki megvan, találtam egy szakadt 47 ohmos ellenállást ami a relé tekercsének egyik lábához menő szálon van. Ha szerencsém van ennek cseréje megoldja a fűtés problémát. Utána már csak a motort kell megcsapágyazni, BLPM motor van benne, első blikkre úgy tűnik nem lesz egyszerű szétszedni. De ez már egy másik történet lesz. :-)

Üdv.: nils
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce