Üdvözlet Mindenkinek
Előzmények:
Sikerült hozzájutnom egy MIELE HS05 (s712) Porszívóhoz, nekem adták, gondoltam jó lesz lecserélni a régit. Bekapcs működik - enyhe égett szag. nagy fordulaton zörgő kihagyó motor. Fordulat szabályzó működik, kis fordulaton egész elfogadható.
Motor szétszedése után szénkefék szikráznak a két csapágy enyhén lóg.
Kicseréltem a csapágyakat ezután egész jó működött-azonban indításkor szikrázott egy kicsi a szénkefe, de utána beállt.
Most 2 heti használat után szikrázik a szénkefe égett szag megint.
Szénkefére gyanakodva szétszedtem megint, lecsiszoltam a keféket, a kommutátort, majd összerakva szikrázik.
Kérdésem a következő lenne, a szénkefét vizsgálva nem tűnik rossznak a rugó elég erős és nincs eltörve elkopva a kefe.
A kommutátoron azonban a képen látható hibát vettem észre, hogy a tekercs kivezetéseknél felül a szegmensek közti szigetelés ki van égve.
Lehet ez a hiba v. zárlatos a forgórész vagy csak egyszerűen a szénkefék mégiscsak hibásak?
Minden segítséget köszönök
Üdv Tamás
Szép napot Mindenkinek. !
Adott egy hibás Miele Nowotronic W98x típusú mosómasina. A probléma véleményem szerint a vezérlésben keresendő, mert csere motorral is fennáll a hiba. (Szokásos Spülen led villog) Próbáltam utána járni, hogy ez motor vezérlő hiba. Valóban, a motort egy pillanatra sem forgatja, sem így, sem úgy, de még centri programon sem.
Motor + szénkefe ellenőrizve. Bár a Miele gépekkel nincs tapasztalatom, azért megpróbálom, hátha sikerül. Jelenleg ott tartok, hogy az IGBT cseréltem, és a két relé is cserélve, de egyenlőre semmi változás. Képet holnap tudok csinálni.
Ha esetleg valakinek van ilyenben tapasztalata, akkor szívesen venném a tanácsot, és előre is köszönöm, ha segítetek benne.
Panel típusa EL 140-A
Üdv
Opeles
Végül a panelcsere megoldotta a problémát, sajnos az alkatrészek cseréje nem hozott eredményt, így számomra ez rejtély marad.
Sziasztok
Van egy régi MIELE szárítógépem ami elég rossz állapotban van.
Mivel ipari így minden része javítható.
Amivel elakadtam a dob két oldalán a csúszó filc.
MIELE árakat ismerve inkább valami házi megoldást keresek amivel ez pótolható.
Sziasztok!
Miele G647Plus mosogatógép vízmennyiség mérő problémával kapcsolatban kérnék segítséget. Sajnos két lapát letört a kerékről. Bevallom én szúrtam el, mert belefújtam kompresszorral úgy hogy nem vettem vissza a nyomást. Lenne valami ötletetek hogy tudnám valamivel helyettesíteni? Gondolom a komplett műanyag labirintus szerkezetet soha nem találnék, vagy csak horror áron. Ezért gondoltam hogy ha lenne valami külön vízmennyiségmérő szerkezet akkor azzal helyettesíteném, ez meg maradna benne mert a víz át tud így is folyni rajta.
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwncmttclhhZWV4RGs/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnY2ZhakhFaGN0LTg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnUDFsanYtTmw0WXc/view?usp=sharing
Köszönöm előre is a segítségeket.
Üdv. G.
Megoldás:
Találtam egy bontott különálló Miele-ét, azt tettem bele.
Üdv. G.