Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

MINERVA 386W RADIO 1937 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
56.4 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar minerva manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    MINERVA RADIO 386W 1937 386
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Sony TA 515
Sziasztok, adott ez az erősítő, olyat tesz, hogy teljesen megnémult, tápfeszek +-34volt megvan a végtranyókon, nem melegszik, relé kattan bekapcs után, de nem igazodok ki a panelen, a relé érintkezőin sincs már táp, egy rajza volna-e valakinek, köszi.
Samsung HT-Z110NT/ EDC tápegység hiba (alk. neve javítva)" Protect" hibajelenség
Sziasztok! A minap kaptam egy házimozi rendszert( Samsung HT-Z110NT/EDC), és a tápegység részében találtam egy általam kérdéses, zárlatos alkatrészt, amit sajnos nem tudok beazonosítani, a kiforrasztása után, a táp többi része elindult. Az alkatrész neve 9575GP, ami sajnos nekem nem mond semmit sem, és rajzot sem találtam hozzá! Nagyon megköszönném, ha esetleg valaki tudna erről bármilyen információval szolgálni. A fotón látható a lap, és a kérdéses alkatrész helye. Előre is köszönöm: Zsolti
Akai AA-1020 alacsony frekvenciás gerjedés
Üdvözlök mindenkit! Javításra kaptam egy Akai AA-1020 erősítőt. Új gazdája van, aki nemigen használta, és nem tud semmit az előéletéről. Zárlatos volt az egyik végtranzisztor, a biztosítékon még a patkolás is elolvadt. Ezeket rendbe téve az erősítő megszólalt, van hangerő, nem torzít. Viszont minden bekapcsoláskor egy másodpercre, lecsengő jelleggel, jó nagy amplitúdóval meglibegteti a hangszórókat, illetve már közepes hangerőn, a mély poti középállásánál meg-meglibbennek a hangszórók, majd a hangerőt vagy a basszus emelve ez a jelenség átmegy egy két-három hertzes folyamatos, teljes amplitúdós gerjedésbe, melyre ráül a zene. Ez már a tápot is rendesen leszívja. Kezdetnek kicseréltem a gyengécskének tűnő táp puffert, ez nem javított számottevőn a helyzeten, majd az egyik végfokon megpróbáltam csökkenteni a visszacsatolást R19 és R20 értékének megduplázásával. A gerjedés megmaradt, viszont a megpiszkált oldalon nagyjából megduplázódott a frekvenciája. A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. A service manual: http://elektrotanya.com/?q=showresult&what=akai%201020&kategoria=&kat2=schematics Sajnos a továbbiakban tanácstalan vagyok, mert még nem volt szerencsém ilyen jelenséghez. Előre is köszönök minden ötletet, gondolatot!
Orion SR 1025 Reciver FM nem hangol
Üdv urak! Megint kukáztam egy jót reggel! Találtam egy Orion SR 1025-ör recivert. Meg kell mondjam megörültem neki, mert meglehetősen ritka darab már! Apró üröm az örömben, hogy a készülék bár működik, táp, erősítő rész, am rádió rendben van, az FM állásban a forgókondit tekerve nem hangol a készülék! Van esetleg valami tippetek? az SM-et ami itt fenn van letöltöttem! Előre is köszi: Tibi
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce