Kedves Kollégák!
Lassan föladom /magam:)/. Villámos a tárgy. Szeptemberi.
Táp ok. Tda 8844 döglött volt, néhány mp alatt tűzforró lett.
Csere után a nagyfesz ciccen egyet, majd leáll a vezérlés.
Táp nem áll le. Processzor /SAA5297/ csere után is ua. a helyzet.
Képeltérítő LA7845. Hang TDA9859.
Kérdésem igazán az lenne, hogy lehetne a védelmet megkerülni?
Samsungnál kardinális kérdés. Gondolom a proc. lekérdezi a perifériákat és csak utána engedélyezi az indítást.
Köszönöm, üdv, kovácsa
Szevasztok
hozták ezt a tv t hogy mindig mások a szinek ha csatornát váltanak,bekapcsoláskor nagyon sokáig nincs kép,hacsak nem váltok csatornát akkor is nagyon sötét,és a stby led folyamatosan 5 öt pislog,nemtudom mit jelent ez a hibakód,ha tudtok valamit akkor megköszönném.
Üdv . Mindenkinek .A tápegység BN96-0337A és a készenléti 6V jó (meg utána a main-on +5v meg +3,3V) , de az összes többi táp annyira ingadozik , hogy nem is lehet mérni és a pfc táp is 375 és 385 között ugrál , a készenlét led meg csak villog. Zárlatot nem mérek , az elkók esr-re elfogatható határok között vannak Tl431-et cseréltem. Erről a hibáról már több külföldi fórumon is olvastam ( meg itt a tanyán is ) de megoldást senki nem írta le , igaz ezek már 4-5 éves bejegyzések és hátha időközben már valakinek sikerült megoldani .
Sziasztok!
Eme LCD projektoros tv lámpameghajtóján bekapcsoláskor átüt a szikraköz.Kattog a relé, majd kis szünet után újra kezdi. Lámpa hibára gondolok, de nem vagyok biztos benne.Találkoztatok már ilyen jelenséggel?
Köszönettel: Vasmacska