Sziasztok!
Szerintem már lerágott csont, de még mindig nem értek valamit:
Ezer éve javítok erősítőket is, és megszoktam, hogy ha pl. egy Onkyo-ra ráírják, hogy 300W, akkor az bizony vagy 20kg-os, nagy bazi , robosztus gép, mert hiszen ott szinte csak az audio telj. előállítására kell az a bizonyos hatalmas trafó. A többi ehhez képest elenyésző. A kezembe került (csak a példa kedvéért) egy LG HT 903-as házimozis DVD, amire azt írják, hogy 1000W (az audio telj.) Még akkor is túlzásnak találom, ha ez 5.1, azaz 6 végfok össztelj-e. Az egész készülék tokkal-vonóval 2-3kg lehet, ráadásul a DVD, stb is elvisz valamennyi telj-t. Lehet csúcstechnológia, kapcsoló üzemű táp, egyéb, a teljesítmény az teljesítmény. Azt olvastam egy oldalon, hogy RMS, meg PMPO. Az jut eszembe, amikor egy kínai kis füles rádió-magnóra azt írják, hogy 150W PMPO, és az egész tud vagy 2-3W-ot. Akárhogy is nevezzük, eff. vagy csúcstelj-nek, amit rövid ideig bír produkálni, vagy színuszos, vagy zenei telj-nek, azért 5-7-10-szeres különbség nem lehet közöttük, vagyis a leírt, és a hallott (érzékelt) telj. között. Nem butítás (vagy kábítás) ez?
Üdv
Attila
Hello!
Talán rossz a kategória, de ez állt közelebb hozzá.
Hosszú hónapokig a fejhallgató hibátlan volt, majd 1x bekapcsolva maradt és bár többnyire magától kikapcsol 5 perc csönd után, most nem tette és túlmerült.
Kábeles csatlakozót is tettem rá, az volt a furcsa, hogy az teljesen féloldalas volt és hullámzott a hangja. Később gondoltam, hogy esetleg a lemerülés lehet az oka... töltőre dugva nem töltötte, csak villogott. Le kellett forrasztani az aksit (a főkapcsoló nem választja le), az után jött csak helyre és lehetett ismét tölteni.
Viszont azóta mind kábelesen, mind BT kapcsolattal az egyik oldal dinamikája elveszett, tehát kevesebb benne a basszus, ezért olyan 80%-os hangerőnek hallatszik.
Ez hogy függhet össze a túlmerüléssel?
Nem lett nagy hangerővel hajtva, így a hangszórója nem sérülhetett.
Természetesen több forrást is próbáltam (másik lejátszó, másik BT eszköz, SD kártyás lejátszás), ugyanaz az eredmény, de eleve be és kikapcsoláskor dallamot játszik, az is féloldalas egy picit, tehát az erősítő részére tippelnék, de mitől tudott volna tönkremenni?
Egyszerre a kábelest és a BT-t soha nem használtam. A kábel (jack) közvetlenül a hangszóróra van kötve, nincs leválasztás, mert olyan csatlakozó nem fért volna bele, de majdnem fél éve használom és nem okozott problémát soha.
Mi lehet a probléma és mi okozhatta? A túlmerülés? A lemerülten folyamatosan próbálkozó bekapcsolás?
Tudom, a legegyszerűbb mód, ha leellenállásozom a jó oldalt és akkor azonos lesz a hangerő, de én inkább a hiba forrását keresném meg, ám kis elektronikai tapasztalattal, tehát szkóppal nem tudok mérni, csak szimpla multiméterrel, az meg gondolom kevés.
Sziasztok!Denon AVR-1404,5 csatornás házimozi erősítőben,kiment egy oldal,a végfokok,valamint minden egyéb rossz alkatrész ki lett cserélve,de bekapcsolás után pár másodperccel kikapcsol és a készenléti led villog(bekapcsolás közben is).Minden végfok jó különtápról ki lett próbálva.Végfok hiba előtt tökéletesen működött minden.Ha valaki tud segítsen!Előre is köszi!
Sziasztok. Adott egy Pioneer xr-p3500 tipusu hi-fi torony, ami nem szolal meg. Odaig eljutottam , hogy az erosito panelen levo dual op amp (upc4570) nem kap tapfeszt. Ezt furcsamod nem a stabkockakrol kapja, hanem egy PAC006 tipusu ic-bol. Ebbe megy be a mute fesz is ami 4,6v, tehat nincs aktivalva a mute funkcio. Megis a +-12v-ot szolgaltato labakon 0 v van. Amit meg eszrevettem: a -12v-os stabkocka kimeneten csak -9,5v van. Ez egyben a PAC006 ic negativ tapfesze is. Lehet ez a problema?