Sziasztok!
Behringer inuke NU3000 D. osztályú végfoknál jött elő egy érdekes probléma.
Legutóbbi használat közben (ráadásul teljesen halkan volt járatva) a bal oldalból elkezdett folyamatos kattogó hang jönni, a végfok hangerő szabályozónál pedig a kattogáskor pirosan villogni (amúgy sárgán világít folyamatosan). A jobb oldal hibátlanul üzemelt, de így nem erőltettem, későbbi próbálkozásnál már fél perc után ki is kapcsolt a hűtés. Több szerelő is egyből rávágta, hogy javíthatatlan, viszont a végfokok és a táp jók (szerintük).
Kérdésem, hogy esetleg valaki találkozott már hasonló végfokkal és megtudná-e javítani vagy ajánlani valakit?
Pécs és környéke jó lenne, de szívesen elküldöm bárhova.
Köszönöm, üdv.
Szerbusztok!
RCF ART 712-A MKII- es aktív D osztályú erősítővel szerelt hangfallal következő gondom van, mely megoldásához a segítségeteket kérem: Vezérlőjellel és vezérlőjel nélkül is, egy idő után random csipogó sípoló pattogó hangot ad, ha van rajta vezérlőjel az szépen kimegy csak megjelenik vele együtt ez a zavar is. Szétszedtem és azt tapasztaltam, hogy a FET- eket meghajtó IC- k (IRS20955S) forrósodnak ráadott jel nélkül, eközben a kimeneteken pár voltos, 300kHz körüli szinuszos feszültség van, ha jelet adok rá az ezzel keveredve jelenik meg. Arra tippelek, hogy valamiért gerjed és a meghajtó IC- k erős melegedése amikor elér egy szintet, akkor "generálják" ezt a hallható hibát. Kimeneti kondikat ellenőriztem kapacitásra és átvezetésre is, nem hibásak. Kapcsolási rajzot sem találtam hozzá ezidáig.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Szép napot urak !
Az idősebb szakikat szeretném kérdezni.
Hozzám került a címben említett füles.
-----Valahogy vonzódom a régi magyar dolgokhoz.
Szép állapotban van ,de valószinüleg a kora miatt , azért van baja.
A mágnes mozog a házikójában, gondolom ragasztva lehetett.
A fülpárnát le tudtam szedni , ez olyan elfordítom leemelem módszerrel jön le.
A szivacs már elporladt benne, azt pótoltam .
A membránt azonban nem tudom leszedni ,erőltetni nem akartam első körben.
Ezt azért kellene kivenni, hogy vissza tudjam ragasztani a mágnest.
Köszönök minden hozzászólást előre is !
Pioneer DEH-P8600mp -hez keresek jobb oldali (menü) jeladót. Típusa: Alps RKJXT1F (4 irányú kapcsoló, encoder, nyomókapcsoló)
Olyan cím (forgalmazó) érdekelne ahol ez tuti beszerezhető....
Köszi a segítséget!
http://www.alps.com/WebObjects/catalog.woa/E/HTML/MultiControl/Switch/RKJXT/RKJXT_list.html