Üdvözlet.Új Mazda 6 TE tip.A forgalmazó szerint M-02 és Pioneer a rádió tipusa.Szerelt valaki vagy ismeri ezta tipust? Lehet-e bővíteni, van e kimenet rajta? segítséget előre is köszönöm. Öreg Tom.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Yamaha HTR-4071 feltámasztásához.
Az erősítő nem indul. Self-diag módban el tudom indítani, a PS1 körön van valami gond.
Ebbe a körbe tartozik: AC_BL, AC_12, +/-7A, +3.3S feszültségek.
A +/-7V, a +3.3V és AC12V méréseim alapján rendben vannak.
PS1_PRT értékének a kijelzőn 29-118 sávban kellene lennie, nálam 178-183 között mozog.
AC_BL lehúzott csatlakozónál "E" ponthoz képest egyik fele 10.6V, másik 20.3V, ha a csatlakozó a helyén van akkor 13.6V és 20.3V.
Két AC_BL között 10.5V.
Ezek egyből a trafóról jönnek. Szerviz doksi 98. oldal (nyák) illetve 112. oldal (kapcs.rajz).
Trafó száma: YJ279A0 (SM 8126 SET)
Szerviz doksit feltöltöttem ide: https://elektrotanya.com/yamaha_rx-v483_htr-4071.pdf/download.html
Mit kellene megnézzek?
Jó lenne behatárolni melyik ágon van a hiba anélkül, hogy további kárt tennék benne.
Szét tudom valahogy választani az ágakat? Sajnos nem látom át, hogy végül hogy áll össze a proci lábán a PS1_PRT jel. :-(
Az erősítőt hibásan vettem, saját részre szeretném feltámasztani.
Üdvözlettel:
Gábor
Adott egy gitárfej... egyértelműen kisipari manufaktúra... megadja magát, kidobják, én elkapom :) Kihúzom a belsejét, nini egy átalakított gyári cumó van benne! Lebontottam róla az átalakított sallang nagy részét. A kerete alapján Beagnak tűnik, de nem találkoztam még ilyen kivitellel és a gugli sem segített.
A szerkezete eléggé erősen át lett fúrva, faragva, de maga a keret nagyon emlékeztet a régi Beag csövesek kereteire, illetve a kimenő trafó nagyon hasonlít az APT100-as kimenő trafójára. Ez szinte biztos hogy eredeti, mert a lemezben alatta a kivágás teljesen gyári! Középen a kondenzátor 'kupac' is elég gyárinak tűnik, de ebben már nem vagyok biztos egyáltalán. Ami viszont furcsa, hogy katonai-zöld, porfestett (rücsis) volt eredetileg. Az előlapján ami egyértelműen gyári furat, arra utal hogy a jobb oldalon négy darab tuhel (nem tudom hgoy jól írom e) csatlakozó volt, kettő kettő egymás alatt, alatta pedig a hálózati kapcsoló lehetett. Balra sorban négy potméter furat lehetett. A hátlapja sokkal jobban össze van vagdosva, de (ha a készülék elejétől nézem)a jobb oldalán egy tégla forma csatlakozó lehetett, annak a kivágása biztosan gyári. (képeken ez nem láttszik, az elött csináltam hgoy a rácsavarozott alu lemezt levettem volna) Sajnos semmmi egyéb eredeti nem maradt benne talán egy két csőfoglalattól eltekintve. Semmi aznosítótáblát sem találtam rajta, se pecsétet, semmit. Kevés része tűnik eredetinek.
Így néz ki szerencsétlen:
https://www.dropbox.com/s/h0blif5j2fb20bh/2013-11-21-351.jpg
https://www.dropbox.com/s/43wrxxfd81rncqi/2013-11-21-352.jpg
https://www.dropbox.com/s/whunsl3ce01o797/2013-11-21-353.jpg
Első körben be kellene azonosítani hogy mi is lehetett ez pontosan, aztán ha esetleg kapcsolás is kerül hozzá meg valami értelmesebb cucc, megpróbálnám helyretenni amennyire lehet (nyilván előlap hátlap csere...)
Előre is köszi!
Üdv mindenkinek.
hozzám került egy nem mai Pálfi audio féle mosfetes erősitő.
az egyik oldal "fele" (4 végpanel van benne) nagyon melegszik..szabályosan süt kb fél peren belül..
nagyon házi készitésűnek tűnik..
nem nagyon ismerem ezt a szerkezetet..valaki tudna adni infót..doksit..rajzot esetleg róla?
Köszi. Üdv.LF