Sziasztok!
A csatolmányokon látható a gép.
Lát ebben vki fantáziát?
Évek óta megvan, nem volt szivem elbontani olyan szép a doboza :)
Sorki ha minden igaz rossz, ezen felül még a fene tudja :(
Legalább 3 éve nem nyúltam hozzá.
Esetleg lehet alá kéne dugni egy másik elektronikát?
hmm :)
Üdv:
Pityesz
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Zárlatos volt az egyik video vég, fogta a 200V-ot. Kicseréltem, de csak annyit csinál, hogy ha feltekerem a G2-t visszafutási csíkos raszter van. Hang van, reagál mindenre.
A katódok 186V-on vannak, a cső A66ECY.
Ez a rajza:
http://elektrotanya.com/nokia_chassis_mx,mz_serie.pdf/download.html
Köszi
Üdv a Mestereknek!A szomszédom ki akarta dobni a tv -t 3 évvel ezelött mert azt mondta egy javitó, hogy nem érdemes megcsinálni ...Gondoltam "megmentem a kukátol" szétszedem csak találok valami jo alkatrészt benne.Aztán idö hiány miatt nem került rá sor .Most elövettem és gondoltam mielött szétbontom feszültség alá helyezem haddlám mit csinál.Ahogy bedugtam a hálozati csatlakozót ugy hallottam hogy indulni akarna a nagyfesz sziszegés egy pillanatra hallatszik majd szikrázó hang és utána csend.Sötét szobába inditva észrevettem hogy néhány alkatrész láb körül szikrák jelennek meg az inditás pillanatában .Ezeket a pontokat ujraforrasztottam , sorkimenö lábait is beleértve igy már elindult a tv.Antennát neki és kép is van a hang kicsit gyenge és sistergös .Néhány perc mulva a kép eltünik és a kékes szinü képernyön visszafutási csikok jelennek meg.Ha a panel közepét megnyomom , vagy megfeszitem az alaplapot egy kicsit , akkor azonnal visszajön a kép.Kapcsolási rajzot nem találok hozzá amik itten vannak azokban nem ugyanaz a proceszor van mint az enyémben.A következö ick vannak benne:
SAA 1289D-R632
SAA5246P/E
UM6264-12
MDA2062
TDA3561A
TEA2014A
TDA8372A
TEA 2164/G
Amig müködik a tv addig a teletext is megy normálisan rajta,viszont amikor eltünik a kép akkor a két darab hétszegmenses led kijelzö is elalszik. majd viszajön a képpel eggyütt ha megnyomom a panelt. A tv hátlapján a következöket olvastam:ITT NOKIA 7140 OS VT IDEAL COLOR
CORE 2 110(fok) FST PAL 28KV/IFB621
Ident Nr:54369422
A csatornaválto egybeépitve a kf egységgel egy fémdobozban a következö felirattal:RF IF
HF-MOD.PLL- Hyp(BG)mono
5827 01 31
Mivel nem találtam hozzá rajzot ,nem tudom merre induljak a hibakereséssel,legyetek szivesek ha tudtok segitsetek ,ha sikerülne stabil müködésre birni megtartanám magamnak. Elöre is köszönöm a tanácsokat és elnézéseteket kérem a hosszu mondokámért üdv dddemeter!
Sziasztok.
A fent nevezet készülék hozza rám az ideg bajt. Készenléti van rajta a sorvég tranzisztor jó volt benne de próbáltam nélküle is mű terheléssel 60w izzó. A TEA 2164 cserélve lett azzal is ugyan azt a hibát produkálja a 15/16 lábán ahol a tápja kéne legyen ott csak 6v van a 12v helyet és mikor próbálna elindulni akkor a hangszóróból halk pufogó hang hallatszik sortáp semmi kondik át mérve 1 db 2,2 uF volt rossz azt cseréltem ,diódák át mérve . Tudom hogy valami be terhel neki csak azt nem hogy mi lehet az , a függőleges eltérítő ic-t néztem nem zárlatos, még az optó nem volt ki cserélve benne de az csinálhat ilyen hibát ?
Minden építő jelegű ötletet szívesen vennék ,hátha már valaki találkozott ezzel a hibával.
A gondom az hogy minden jó csak nem működik.
Üdvözlettel : Laci
A megoldás : a sorkimenő 2 lába be volt forrasztva csak éppen a fóliához nem vezetett át. + a TEA áramkörében a 3v zenner meg volt futva oda vissza vezetett .