Sziasztok,
van itt egy tárgyban jelzett TV. A kép rendkívül fakó,kontrasztszegény, sötét. Teszterrel mérve a cső jó. Kontraszt és fényerő maximumra van állítva. CRT panelen kicseréltem az elkokat, G2 szűrőkondi cserélve, a G2 soros ellenállások egy 820 Ohmmal átkötve.
A másik bajom vele az, hogy a kép el van csúszva balra, párnatorzítása van, és képlinearitáshiba is van az alján.
Nem tudom a megoldást egyik hibára sem, gondoltam eepromhibára, különösen a geometriahibánál.
Minden cáfolatot, megerősítést, ötletet, tapasztalatot megköszönök.
Tamás
Sziasztok!
Van egy ilyen tv-m aminek feltehetően a sorkimenője rossz! Abban bíztam nem az lesz a hibás, cserélgettem elkókat már végig mértem minden félét, és kizárásos alapon már csak ez maradt, 90% hogy ez a rossz! Nincs valakinek véletlenül elfekvőben egy D052/37 sorkimenője ami jó?!
Válaszokat javaslatokat előre is köszönöm!
Üdv.: Miklós
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Zárlatos volt az egyik video vég, fogta a 200V-ot. Kicseréltem, de csak annyit csinál, hogy ha feltekerem a G2-t visszafutási csíkos raszter van. Hang van, reagál mindenre.
A katódok 186V-on vannak, a cső A66ECY.
Ez a rajza:
http://elektrotanya.com/nokia_chassis_mx,mz_serie.pdf/download.html
Köszi
Sziasztok,
ezt beszoptam: tutira biztos voltam benne hogy trafós, megrendeltem és nem jó.
A régi trafó bontott panelra rádrótozva leültette a tápot.
Most kiveszem az újat is, és összehasonlítom a két trafó viselkedését a "teszteren".
Valamint megpróbálkozom másfajta, megbízható bontott tranzisztorokkal is.
Ha ezen kívül van ötlet, szívesen fogadom.
Tamás