Sziasztok.Következő a problémám:a készülék 2 másodpercre beindul aztán leáll előzőleg kivetem a sorvég tranz. tápfesz rendbe áram allá helyezéskor készenléti állapotba van inditáskor egy pillanatra elindul aztán leáll készenléti led nem világit.
Sziasztok!
Itt állok ezzel a TV-vel és nem tudom azonosítani az egyik elko kondezátor értékét mert hiányzik a "kalapja" azaz nincsen rajta sapka.
A pozíció szám ha jól olvastam akkor C515.
Sajnos rajzom az nincs hogy pótolni tudjam.
Ha valaki tudja kérem ossza meg velem is.
Köszönettel István
Szép napot mindenkinek!
Sziasztok!
Még nem vagyok 100%-ig biztos benne, de esélyes, hogy szükségem lesz egy régi nokia TV-be sorkimenőre.
A tv típusa: FP72B2 avagy Nokia 7296
A sorkimenő típusa: Nokia M10-17
Néztem hqvideo-nál, de pontosan ilyet nem találtam, sőt az igazat megvallva sehol nem találtam, még külföldön sem. Valószínűleg olyan baromi régi a készülék, hogy már nem is gyártják. Van valakinek tippje hol tudok ilyet venni vagy mivel lehetne helyettesíteni?
Bontott is érdekel...
Köszönöm.
Sziasztok.
A fent nevezet készülék hozza rám az ideg bajt. Készenléti van rajta a sorvég tranzisztor jó volt benne de próbáltam nélküle is mű terheléssel 60w izzó. A TEA 2164 cserélve lett azzal is ugyan azt a hibát produkálja a 15/16 lábán ahol a tápja kéne legyen ott csak 6v van a 12v helyet és mikor próbálna elindulni akkor a hangszóróból halk pufogó hang hallatszik sortáp semmi kondik át mérve 1 db 2,2 uF volt rossz azt cseréltem ,diódák át mérve . Tudom hogy valami be terhel neki csak azt nem hogy mi lehet az , a függőleges eltérítő ic-t néztem nem zárlatos, még az optó nem volt ki cserélve benne de az csinálhat ilyen hibát ?
Minden építő jelegű ötletet szívesen vennék ,hátha már valaki találkozott ezzel a hibával.
A gondom az hogy minden jó csak nem működik.
Üdvözlettel : Laci
A megoldás : a sorkimenő 2 lába be volt forrasztva csak éppen a fóliához nem vezetett át. + a TEA áramkörében a 3v zenner meg volt futva oda vissza vezetett .