Hozzám került egy Onkyo TX-SR500 erősítő, nem jön ki belőle hang. Bekapcsol, kezelőfunkciók működnek, de hangot sehogy nem ad. Oszciloszkóp nélkül nehéz...Tápok szerintem megvannak mindenütt. Valaki nem találkozott ilyen hibával? Gyanakszom a bemenet választó IC-re.
Sziasztok!
Már jó pár hete szenvedek ezzel a készülékkel. Már megjavítottam a végfokot, végigmértem a tápokat, egyebeket, reseteltem is egy kolléga segítségével, de a hangerőszabályozás továbbra sem működik. De az összes funkció rendben van.Az utolsó reményem, hogy a Q153 EEPROM-ot újra kellene írni. Ha ez sem segít, kuka, vagy eladja így a barátom
Szóval: Tudna-e valaki EEPROM tartalmat küldeni, vagy meg tudja-e írni az IC-t, ha kiszedem? Az IC tipusa:R1EX25064ASA00A. Nyolc lábú, SMD IC.
Köszönettel:
Attila
Üdvözlet Mindenkinek!
A fent jelzett készülék azzal a hibával került hozzám, hogy minden része tökéletesen működni látszik, csak éppen hangot nem ad ki, tökéletesen néma.
Az erősítő minden utasítást kijelez, bekapcsolás után kb. 5 másodperccel kapcsolnak a hangszóró relék, de minden kimenete néma marad. A tápfeszültségek rendben vannak, a védő áramkör beszabályozását a szervíz utasítás szerint elvégeztem. A "Test Mode" nem működik, az SM-ben üzemzavar esetére javasolt eljárásnál / VIDEO1 és HANGSZÓRÓ A egyidejű lenyomása/ megjelenik a "CLEAR" a kijelzőn, de stby-ba kapcsol a készülék, és semmi változás, a hiba marad. Kérem a témában és a fenti típusú erősítő szervizelésében jártas kollégák segítségét a lehetséges hibák behatárolásában.