Szervusztok Mesterek,
Keresem az Onkyo TA2640 kazettás magnó szervízkönyvét, ha valaki feltöltené, vagy elküldené privátban, megköszönném.
üdvözlettel
Fand895
Van egy ONKYO TX-SR 700E típusú házimozi erősítő. A kérdésem az lenne, hogy a készenléti táp panelon a kimeneten 24v-ot mérek a 13v helyett. A standby trafó 16v-ot ad le aszekunder oldalán, viszont az egyenirányító után már 24v van. Kérdésem, hogy mi lehet a hiba? A panel egyenlőre szabadon van az erősítő végfok paneljától.
Sziasztok, javithatalanul tönkrement az ebben levő trafó (NPT-1068G a trafó tipusa), hozzáférhetetlenül elszállt a hőbiztosítéka. Ráadásul a trafó (gondolom a búgásmentesítés miatt) végig van hegesztve... Nem találok sehol a trafó szekunder feszültségeiről adatot, igy nem tudok másikat beletenni. 3 független szekunder tekercse van, az egyik középleágazásos. Ha valaki tudna iránymutatást adni ( ahogy Lenin kérdezné: "Что де́лать?") nagyon köszönöm előre is !! |
Sziasztok!
A feleségem kollégájától kaptunk amolyan kukaszökevény jelleggel egy Onkyo mini hifit, aminek része ez a deck is. Mivel kívülről szép állapotú ezért gondoltam megjavítom.
Full auto reverse mechanika van benne egyetlen motorról hajtva. Az első próbánál azt tapasztaltam, hogy kattog (próbálkozik) de valójában nem csinál semmit a kazettával. Szétszedve azt tapasztaltam, hogy a főszíj le van esve, megörültem, hogy na ennyi az egész, de közben az is bennem volt, hogy csak úgy magától nem esik le az a szíj... persze nem is lett jó. Most ott tartok, hogy a mechanika látszólag nyugalmi helyzetben van, de a főtengely (ami jelen állapotban épp kontaktusban is van a program tárcsával) néhány fordulat után befeszül. Van a vezérlő szolenoid, ez is látszólag működik, behúz (ez kattogott a.próbáknál) viszont hiába húz be a főtengely ugyanúgy befeszül.
A manuálban van egy robbantott ábra, de nem túl részletes (pl. Mi a program tárcsa nyugalmi helyzete) hogy érdemes nekiállni?