Üdv!
Ez a hifi bekapcs után néhány mp múlva kiírja hogy PROTECT és kikapcsol.
A végfok modulja itt külön van, lehúzva a tápcsatlakozót megy a gép, panelen nem látszik mérve sem, szemre sem semmi, kivettem a végfok ic-ket /STK402-070, STK442-090/ de a hibajelzés maradt, átvizsgáltam minden aktív alkatrészt de hibásat nem találok, tápfeszek megvannak, +-37 és +-22, ezek max 1-2voltot változnak bekapcsoláskor.
Már a hangszórócsatlakozó lapját is levettem, csak a kopasz és majdnem üres végfokpanel van rajta ahol zárlat vagy magasabb áramfelvételt okozó hiba biztosan nincs, ez látszana a tápfeszek csökkenéséből a készenléthez képest, mégis aktív a védelem.
Nézegetem a rajzon is a védelem áramkörét, nem igazán látom át a működését de még olyan is lehet hogy valamelyik végfok nemműködését kifogásolja?
Sziasztok!
Segítséget kérnék,mert bevallom elakadtam. Adott ez a masina aminek nincs hangja. Vagyis mikor épp olyan kedve támad, megszólal. NEM érintkezési gond az biztos. Tápfesz rendben, alkatrészek kimérve. Végfok bemenetén.... na ez érdekes. Ellenálláson van jel,(rajz a képen) de az ic felöli oldalról eltűnik mikor épp "hallgatag" a kicsike. Cseréltem az ic-t, naivan annak a hibájára gondoltam. Persze a jelenség nem változott.
Pillanatnyilag nem tudom eldönteni, a feszültség változások miatt jön meg a hang, vagy fordítva. Pl. "7304" (bc847) bázisán 10V mikor van hang, 16v ha nincs.
Ez a "visszacsatolásos táp" megoldás és némítás számomra ismeretlen.
Mivel "zöldfülű" szintről nem tudom lefokozni magam, már elfogytak ötleteim.
Üdv, Z.
A táp ellátásért felelős FET hibája (zárlat) okozta a gondot. Magamtól egyszerűen nem láttam a fától az erdőt, de tanácsot követve (KUMI) hamar kiderült.
KÖSZÖNET érte!
Netán valami középsugárzót mi jó bele?
Szép napot mindenkinek.
Sziasztok!
Szeretnék többet megtudni a csatolmányban szereplő hallgatókról.
Teljesen újak,van több darab is.
Üdv:Geri100