Üdvözlet a Tanyásoknak!
Nem találok irány mutatást arra nézve,mennyit érnek ezek a régi hangfalak.Főleg,ha hibátlanok.
Tanácsot kérnék ebben a témában.
Köszönettel Pistili
Sziasztok!
A témáról régebben volt fent bőven olvasni való de nem találom most sehol. Van egy ORION SE 1025 B erősítőm amelynek kiment az egyik oldalon a végfok panelje. Ezt a panelt szeretném újra gyártani. A panelról van pontos fólia rajzom amely alapján a nyákot el is tudnám készíteni és egy részben áttervezett fólia rajzhoz is hozzájutottam. Az én problémám az, hogy a végfokpanelen elhelyezkedő alkatrészek némelyike ugyanazzal az értékkel már nem kapható így csak azoknál nagyobb értékűt lehet venni mint kiváltó alkatrész. Miben fognak változni az erősítőm tulajdonságai ha a kiváltó alkatrészeket szerelem be amelyek nagyobb értékekkel bírnak mint ami eredetileg adott helyre valók és valyon működni is fog e?!
Remélem van segítség!!!
A kapcsolási rajz: http://elektrotanya.com/orion_se1025b_sch.jpg/download.html
A végfokról feltöltöttem egy régebbi kapott pdf-t.
Sziasztok!Hozzám került javitásra egy pár HS 288-as 8Ohm-os hangfalpár.Egyikbe magas másikba közép pille csere.(szakadtak voltak)A középsugárzókon lecseréltem az 1984-es 4.7Mf-os elkót,bipolárisra ahogy azt kell.Abban kérnék Tőletek segitséget,hogy miért van az,hogy az egyik hangfalban forditva van bekötve a középnyomó a másikban meg nem.Mi a magyarázata ennek?És ráadásul ezt már a második esetben tapasztalom meg.Ugyanez volt nem rég egy HS 282-ben is.Nem értem.Segitségeteket előre is köszönöm!
Szervusztok! Kérdezem, hogy a csatolt ábrán (280-as felső ábrák) az LB sugárzóhoz tartozó elkó bekötése melyik ábrán helyes? Az eredeti panelon az LB1031-hez tartozó elkó úgy van szitázva, polarizálva és beültetve ahogy a 4Ohmos változat rajzán látható.