1954-es, velem egyidős rádió. Kb.15 éve egy polcon van, amikor odatettem, működött.
Az unokám kíváncsi volt rá, gondoltam, bemutatom neki a valamikori magyar ipar egyik szép termékét.
Bekapcsoláskor a legkisebb hangerőnél is búgó hangot ad, amit tovább lehet hangosítani, állomásjel nélkül.
Először arra gondoltam, hogy az informatikai környezet, kapcsolóüzemű tápok zavarják a vételt, de nem.
A hullámváltót megtakarítottam, nem használt. Csöves készülékbe anno csak tv-be piszkáltam, ha sorvégcsövet kellett cserélni,
vagy a képcsövet felfűteni.
Mihez nyúljak, az elkók nyílván gyanúsak, de ha csőhiba lehet, akkor marad a polcon, továbbra is emlékbe.
A működésbe hozás korabeli alkatrészekkel lenne helytálló, feleslegesen nem akarok minden után kutatni.
üdv:vinyo
Sziasztok!Hozzám került javitásra egy pár HS 288-as 8Ohm-os hangfalpár.Egyikbe magas másikba közép pille csere.(szakadtak voltak)A középsugárzókon lecseréltem az 1984-es 4.7Mf-os elkót,bipolárisra ahogy azt kell.Abban kérnék Tőletek segitséget,hogy miért van az,hogy az egyik hangfalban forditva van bekötve a középnyomó a másikban meg nem.Mi a magyarázata ennek?És ráadásul ezt már a második esetben tapasztalom meg.Ugyanez volt nem rég egy HS 282-ben is.Nem értem.Segitségeteket előre is köszönöm!
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy a fenti típusú masinát azzal hogy hamar lemerül az akkumulátora.Valóban nem bírja 10 percnél tovább közepes hangerőnél. Töltés után 14,4 voltot mérek az aku sarkain terhelés nélkül. Ha valakinek van rajz eme gyönyörűséges magyar termékről kérem segítsen ki vele mert nem tudom eldönteni, hogy a töltő vagy az aku rossz.
Üdv. Jenő
Szervusztok! Kérdezem, hogy a csatolt ábrán (280-as felső ábrák) az LB sugárzóhoz tartozó elkó bekötése melyik ábrán helyes? Az eredeti panelon az LB1031-hez tartozó elkó úgy van szitázva, polarizálva és beültetve ahogy a 4Ohmos változat rajzán látható.