Sziasztok!
Segítség kellene az Orion SE1025 javításában, mert az internetet böngészve,- rajz után kutattam- olvastam a tuner típushibájáról, mégpedig, hogy egy idő után az FM frekvencia átvált 89,3-re . Nekem ugyanez a gondom. Több megoldást is írnak, éspedig: szedd szét a kijelzőből kijövő kábeleket, cseréd ki a szovjet gyártmányú osztót, ami beszerezhetetlen, vagy tegyél rá hűtőbordát és egy darabig lesz jó, alakítsd át az osztót ismert félvezetőre stb.
Szeretném elkerülni a felesleges munkát, gondoltam azt, hogy valaki megoldotta ezt és tudna segíteni .
Kösz hidy
Sziasztok!
Kiderült, hogy a Tanyán nincs erről rajz, és egy ajánlott orosz fórumon sem ezt találtam meg.
A hibás rész úgy tűnik, a mélynyomóban van, az nem működik. ORION HT831.
A mélynyomót szétszedve egyszerűnek tűnt a javítás, mert a 4 darab táp szűrő elkó /4700 uF/ közül 3 darab is teljesen rossz volt. Ezeket cserélve a +, -és - feszültségek oszcilloszkóppal nézve viszonylag simák, 0,5 Volt alatt van a brumm feszültség rajtuk.
Ezután sincs hang, a nagy hangerőszabályozó mozgatásával bizonyos helyzetben búgó hangot ad a mélynyomó, de sem itt, sem a többi kimeneten ezen kívül semmi hangot nem hallok, semelyik bemenetről. /Nem ismerem, lehet, hogy a DVD is kellene hozzá, és ezért nem működik?/ A tulaj jelezte, hogy a tekerő gombok mintha kontakt hibásak lennének.
Egy rajz sokat segítene, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkozni ezzel! Most úgy tűnik, hogy egyik végfok kimenetén sem jelenik meg hang.
Üdv: formasu
Sziasztok! Hol keressem a hibát először.Nem akarom agyonforrasztani a panelt fölöslegesen. 39V tápfesznél a közepem csak 8,5V. A trimmer mozgatására nem reagál.Köszi előre is.
Sziasztok!
Egy Orion OPBS-1766 erősítő (plusz bluetooth, plusz rádió és USB), amolyan kínai szerű csoda, (most is kapható az Auchanban, cca 12 e-ért) végfok IC-je felrobbant, és csak annyit tudtam kibogarászni, hogy PL...., semmi többet. Ez egy 8 pines SMD IC, 4. láb a bemenet, 5. a plusz, 8. a minusz (test), és a 6-és 7-re van kötve a hangszóró. Tudna valaki segíteni, hogy milyen tipusú IC?
Köszönettel:
Attila