Sziasztok!
Az a problémám, hogy egy bizonyos adás nézése közben ki és bekapcsol a tv. Csak a Viasat3 műsorral csinálja, az összes többi adással hibátlanul megy. Változó ideig működik, 5-10 perc után elkezdi az "újraindulást", később már 1-2 percenként. Kábelről jön az adás. Mivel két sávban is fogható a Viasat3, már próbáltam mindkét sávot, átraktam másik csatornára, semmi nem változik.
Okozhatja ezt a kábelszolgáltató hibája, vagy a készülékben keressem a bibit?
Üdv!
A címben szereplő 22"-os lcd nem reagál sem távra, sem tasztra, csak a "nincs jel" van a kijelzőn. 17MB82-1A van benne, táp 17IPS61-2, kijelző M215HGE-L21. Mentést keresek hozzá.
Köszi!
Üdv!
A fenti tv azzal a hibával került hozzám, hogy bekapcsoláskor nincs kép, csak 3 színes csík a "tetején". Ez megoldódott egy rakás elkó cserével, amelyek:
-CP16,CP14,CP31,CL15,CF6,CF4,CL21,CL19
Üzem közben a feszültségek rendben, kép éles, geometria jó, hang van, minden stimmel, sehol egy csík. Volt még rajta némi kh, azok kijavítva.
Rendre összeraktam, ezek után kapcsolnám be, de nem indul... Stby van, gombnyomásra megjön a HV is, de rögtön vissza kerül stbyba. 3-5, de néha csak a 20. próbálgatásra ismét működik minden. Jelenleg szkóp hiányában nem tudok vizsgálódni tovább, úgy gondolom ide most a multiméter kevés lesz. Nem hinném, hogy valahol kh lenne, mindent átnéztem, szimplán itt jött elő egy újabb probléma. Induláskor a LED átvált zöldre, majd vissza pirosra, semmi villogás. Régebbi témákat olvasgatva javasoltak DP12-13,CP25,CP22 cserét, ezeket majd elvégzem rajta, a TV Proc környékén lévő RC103 cserét 4k7-ről 470ohmra, amellyel csökkenthető a védelem érzékenysége, de ebben már 470ohm van gyárilag.
Fülesmester valamelyik írásában említett egy angol nyelvű átalakítási útmutatót, azt merre találom?
Sziasztok!
A fenti gépnél bejön az ORION felirat majd kikapcsol és újraindul, ismételgetve a végtelenségig. Flash tartalom hiba is lehet a netes fórumokat olvasgatva, valaki tudna-e küldeni ehhez a sasszihoz, 25Q64BSIG ic van benne, vagy van-e valami más ötlet?
Ebből az apropóból szeretnék venni egy írót is, egyet kinéztem, kérdezném hogy használ-e valaki
ilyet, ill. hogy van-e ár/értékarányban ennél jobb lehetőség?