Helo!
A táp ic-t cseréltem (Mc44608P40) a fettet cseréltem a táp úgynéz ki mintha indulna 3-4 csipogás van utána tartsa magát, mintha valami zárlat lenne benne, hol valószínű a hiba? égésnyom nem tapasztalható sehol. lehetséges e a lencsekondik zárlata? esetleg a nagyfesz áramkörnél? a sortranzisztor jó! van benne egy tirisztor annak a zárlata letudja e tiltani az indítást?
előre is köszi a segítséget!
T. Urak!
Egy Orion T2190MTX TV nem kapcsol be. A tápmeghajtó tranzisztoron meg van a feszültség, az oszcillátor IC nem megy. A TDA 4601 majdnem 2000-Ft, mielőtt kicserélném, kellene 1-2 tipp a hibakereséshez. A tulaj munkanélküli, baráti alapon javítanám és nem szeretném költségebe verni. Nem veszem el senki kenyerét, hivatásos szerelőre úgysincs pénze, nem lesz TV-je ha nem oldom meg alkatrész áron. Előre is kösz a tippeket.
Üdv!
A fenti csodához keresnék SPI Flash 25Q32 tartalmat, a Main panel száma: HK-T.SP9202V21.
Csak készenlét van, nem lehet bekapcsolni, gombok, tápok átnézve, jónak tűnnek, ezért gondolok inkább tartalom sérülésre (ami más hasonló készülékekben is elég gyakori). Köszi.
Sajnos úgy néz ki, nem a tartalom a hibás, hanem valószínűleg a processzor. Az ügyfél már el is vitte a készüléket, mert néhány ezernél többet nem szán rá.
Köszi mindenkinek!
Örülök, hogy ide keveredtem, szevasztok!
Meg is ragadom az alkalmat egy kis panaszkodásra:
A 7végén erre felénk komoly fesz.ingadozást produkált a villanyhálózat.
Kinek milye ment tönkre... nálunk a TV-ből elkezdett kiszállni az azt működtető füst. :(
Szerencsére a felhasználó azonnal észrevette - és kikapcsolta.
Már vagy 5 éve megy hibátlanul a kütyü... de most!
Na szóval, kitakarítottam a több éves szöszt belőle - majd nagy bátran bekapcsoltam a készenléti módhoz. Na el is kezdett füstölni!
Gyors kikapcs... kukkolás hátul... a táprésznél a FET mellett közvetlenül van egy csepp tantálnak tűnő izé. Na az ÍZZIK(!) és füstöl erősen.
Mivel éppen itthon raboskodom némi betegeskedéssel, úgy döntöttem megpróbálom megjavítani.
Bár az utóbbi kb. 10 éve nem foglalkoztam TV-kkel. Álítólag ez is olyasmi, mint a biciklizés! :)
Szóval találtam itt egy servise manual-t hozzá, abban viszont nem találom a táp kapcs.rajzát...
Segítene valaki?!
Üdv! Lui