Sziasztok!
Fenti Tv hozzámkerült a fenti hibával, tápja és az audio végfok tele volt púpos kondival. Cseréltem az összeset. Sajnos a hiba megmaradt. először szakadozni kezd, aztán teljesen néma SCART és HDMI bemenetről is. Kihűlés után ismét megy. A hang szakadozása jellemzően a világosabb képeknél (főleg ha fehér van benne) kezdődik, aztán sötétebb képeknél visszajön. Van ennek jellemző hibája?
Fülhallgatón van hang.
A megoldás az lett, hogy a mainon a processzor kapott egy öntapadós hűtőbordát, a végfokpanel pedig teljesen át lett forrasztva. A végfok készenlétét kapcsoló kábel át lett mozgatva, illetve a fülhallgató csatlakozó is ki lett tisztítva.
Üdv: Jácint
A fent említett Orion CLB42B4000S típusú TV-hez keresnék firmware-t, dump-ot, bin-t stb.
Az a hiba hogy bekapcsoláskor kiírja hogy initialize, lefagy és kikapcsol.
A válaszokat előre is köszönöm.
Szevasztok
Javitom ezt a fentebb emlitett tv t,beleteszem a 808ast ügy melegszikhogy egy perc,és leég a kezem,a Fülesmester által leirtakat megcsináltam,de semmi,namost jön az érdekesség,volt itholBU508D meg BUTT 11AF,öszeszedtem egy kitet,és éppen csak langyos az egész,namost akkor a 808as fos,csak azt nemtudom benne hagyhatom e a BUT11AF et,mert annak a kollektor emiter fesze elég kevés,de megyen.
Sziasztok!
Orion T2128MTX-S Tv video üzemmódban fehér háttérnél id. ugrál, a teteje hajladozik, törik, mint a régi TV-knél, amikor a szinkrongyorsító nem volt bekapcsolva, vagy mintha AGC-s lenne, de most video üzemmódban produkálja. A sorvégben a 22uF, 1uF, meg ha jól emlékszem, a 10uF elrohadva, cserélve, de a hiba továbbra sem zavartatja magát. Tud valaki valami okosat?
Köszönettel
Attila