Üdvözletem Mindenkinek.Megkérlek szépen benneteket vessetek egy pillantást az alábbi képekre ,és ha van rá mod segitsetek tanáccsal hogy hogyan tudnám orvosolni a képen láthato problémát.Az eddigi tippek szerint trafot kéne cserélnem de azt épp most cseréltem.Az elöéletéröl annyit hogy eredetileg nem indult , sorvégtranzisztos zárlatos volt , sortrafot cseréltem, most van kép és hang, de külümbözö kontraszt vagy fényerö beállitásoknál zavar jelentkezik a képen.Maximumra adva kontrasztot a kép felsö felén látszik egy kicsit a zavar,Félig levéve a kontrasztot a zavar nagyobb és a képernyö közepére vándorol,Féligen alul levéve a kontrasztot a zavar a kép aljára kerül,majd tovább csökkentve a kontrasztot egyszerre csak eltünik a zavar,SCART bemenetröl és Tv modban egyaránt ezt csinálja , ha nincsen a tv jelforrásra kapcsolva, csak hangyaháboru van akkor semmilyen beállitásnál nem jelentkezik a hiba , Tápban az elektrolit kondenzátorok cserélve, Napok ota kinlodok vele de nem jutottam semmire... Szeretném megmenteni a tv- t a kukátol két okbol is egyrészt mert jo állapotban van a képernyöje , másrészt meg már sOk idömet elrabolta az anyagiakat nem is emlitem... Nagyon köszönöm elöre is az esetleges tippeket. Üdv dddemeter!
Üdv. Mindenkinek!
A fennt említett TV kikapcsolást követően ha azonnal bekapcsolom megvan minden beállított csatorna, ha azonban eltelik pár óra/nap nincsenek meg a programok vagy ha áramtalanítunk akkor se.
Találkozott már valaki ilyesmivel? Hol keresendő a hiba?
Üdv.
Sziasztok!
Orion T2128MTX-S Tv video üzemmódban fehér háttérnél id. ugrál, a teteje hajladozik, törik, mint a régi TV-knél, amikor a szinkrongyorsító nem volt bekapcsolva, vagy mintha AGC-s lenne, de most video üzemmódban produkálja. A sorvégben a 22uF, 1uF, meg ha jól emlékszem, a 10uF elrohadva, cserélve, de a hiba továbbra sem zavartatja magát. Tud valaki valami okosat?
Köszönettel
Attila
Sziasztok!
Németbôl hozták ezt a TV-t, távirányítója nincs.
Háttér szürke (mint a video módba lenne) piros kiirás "SECURITY ON" majd pontosan 11mp mulva visszaáll Stby-ra.
Ez valami hiba védelmi mód? Tápot átmértem az jó.