Üdv kedves szakik!
Hozzám került egy Orosz ( szovjet) C1-59 (SZ1-59) típusú oszcilloszkóp. A felépítéséből gondolom, hogy katonai verzió lehet. Jó nagy darab, rack-ba rakható, és hátul is vannak bemeneti.
Méregettem benne a félvezetőket, feszültségeket. Találtam néhány kiszáradt, kapacvesztet kondit.
Cseréltem őket. Eredmény: egy darabig volt fény, jól fókuszálható, a benne lévő mérő jel( négyszög)
jól kirajzolódott. A függőleges helyzet kicsit mászkált, de kb. 2-3 perc múlva abba hagyta. A működése alapján úgy saccolom, hogy hosszú utánvilágítású cső van benne. Az utánvilágítási időt lehet állítani. Aztán találtam még kapacvesztett kondit. Azt is cseréltem. Most már nincs fény sem. :)
Visszaraktam a régi kondit, akkor sincs. Kellene egy rajz, vagy szervizkönyv.
Minden segítség jól jön.
Köszönettel: Mickie
Sziasztok.
Beszereztem egy régi orosz N313 oszcilloszkópot. Gond az, hogy épp nem működik ahogyan kell. Elvittem különböző szervizekbe, de mindenhonnan kitessékeltek az oszcilloszkóppal együtt ( senki nem akarja el vállalni, vagy nem tud szkópot javítani).
Sajnálnám kidobni, hisz remekül szuperál. Az elektroncső ( remélem ez a helyes megnevezése ) tökéletesen működik. Trafó kellemes kis zúgással jelzi, hogy be van kapcsolva :) Amikor szondát bedugjuk, megjegyzem ez mindenre hasonlít csak szondára nem de néha még a szonda csatlakoztatása nélkül is megjelenik valamiféle zavar. ( kép mellékelve ). Ha próbálok valamit is lemérni vele, összevisszaság jelentkezik. Generáltam négyszög jelet, de a szkóp az mindennek kimutatta csak négyszöget nem.
Eldöntöttem, hogy megpróbálom én magam megcsinálni, de mivel sosem javítottam szkópot, ezért azt sem tudom hol kezdjem. Amikor kinyitottam észrevettem, hogy egy KR140UD1B IC hiányzik, mármint az egyik a kettőből. Próbálgattam valamivel helyettesíteni de nem sok sikerrel. Semmit sem sikerült találni. Ez mellett észrevettem, hogy a szonda sem a legjobb ( eredeti szétesőben ), ezt majd lecserélem BNC csatlakozóra és majd kapni fog rendes Szkóp szondát. ( ez lenne a terv, ha sikerül helyreállítani )
Tehát elsőnek az IC-t kellene beszereznem, de az egyik mester ( idézőjelben mester) szerint attól még, hogy hiányzik az IC attól még nem lenne szabad annak a zavarszerűségnek megjelenni.
Lövésem sincs, hogy hol kezdjem a keresést, avagy nem igen értek hozzá, tehát azt sem tudom, hogy honnan kezdjem, vagy talán érdemes egyáltalán nekifogni? Az akarat megvan :D
Elsőnek IC-t kellene beleraknom. Honnan tudnék szerezni, vagy mivel helyettesíthető?
Köszönet mindenkinek a segítségért.
Üdv Laci . . .
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Tisztelt tagság!
Igyekszem összefoglalni kálváriám, eme remek kis készülékkel kapcsolatban, kb 2 hete került hozzám egy ilyen belepiszkálva nem volt viszont
az oszcillátora nem volt finoman szólva sem stabil, meredekség mérőt nem lehetett kalibrálni.
Jött a kellemes kis művelet, a kondenzátorok ellenőrzése, mint rájöttem az összes orosz ( fólia? Papír? Alu hengerben van) kondenzátor rossz a teszter szerint, szépen nekiálltam cserélni őket modern wima fóliákra. Az eredmény nem maradt el, az oszcillátora stabilizálódott, nem mászkált sem a frekvencia sem a feszültség többé.
Nekiálltam tovább matatni a műszerben, végig mentem és az összes rossz kondenzátort cseréltem, kivéve a barnás hengereket amik olajkondenzátorok azok nagyon szépen tartották értéküket. Illetve a barna kocka csillámokhoz nem nyúltam, habár eléggé szórnak, jók, ezeknek cseréjét egyelőre nem tervezem.
Most olyan jelenségem van hogy nem stabil a belső +250 voltom, két jelenségem is van, ha a saját alapműszere szerint állítom a 250 voltot ugye az ott a 120-as jelzés, akkor multiméterrel mérve 6 volttal alatta vagyok.
Magyarul valamiért nem pontos, viszont ennek ellent mond hogy ha a belső műszer szerint állítok anódfeszültséget vagy bármit utána arra ráellenőrzök multiméterrel az pontos.
A legnagyobb bajom hogy ez a 250 volt nem stabil, folyton állítanom kell, rajta kell lenni a műszernek hogy figyeljem, mert ha ez mászik, minden megy vele, van olyan is hogy valamilyen cső típusnál egyszerűen leesik, és nem tudok vele mit kezdeni. A meredekség mérőt lehet kalibrálni de meg kellet vele küzdenem mire sikerült, itt is van mit javulni.
Olyan személyt keresek, aki esetleg ismeri a műszert mint a tenyerét, mert lassan kezdek őszülni :)
Mellékelek két rajzot, bekarikázom miket cseréltem, illetve még egy másik fajta rajzot
Kép nagyban
Üdvözlök mindenkit.
Hozzájutottam 2 orosz analóg multiméterhez amiket szeretnék szükség esetén használni. Sajnos egyik sem működik megfelelően,amin nem is csodálkozom,hiszen miután szétszedtem őket azonnal láttam megégett ellenállásokat. Sajnos egyikhez sem találtam kapcsolási rajzot,így az lenne a kérésem ha esetleg valakinek volna rajza vagy ugyanilyen szerkezete és belekukkantana az értékek leolvasásához és megosztaná velem azt megköszönném.
Köszönöm előre is.