Sziasztok!
Kinyitottam a szkópot, és nekiültem a doksinak. A tápegységből kimért nyolc dióda egyikének záróirányú ellenállása pár megohm volt, a többié 400 megohm körül. Emiatt az egyik hidat kicseréltem.
A hiba maradt. A hátfalban elhelyezett tápmodulból kivettem egy 1A-os biztosítékot, és a két kapcsoló tranzisztort. Az egyik 2T812A és KT812A névre hallgatnak. (RISZ16 modul T1 és T2) A rajz szerint ezek 2T809A lennének.400V 8A-es tranzisztorok. Itthon két BU508AF volt 8A-es tranzisztorom, azzal indítottam el a tápot.
Amíg az egység nem működik, 18W a fogysztása, ha beindul a teljesítménytranzisztoros fokozat, 230W-ot mutat a mérőeszközöm.
Ezek után visszapakoltam a készülékbe a tápot, és elndítottam a szkópot. 6-700W körüli fogyasztást mutatott a fogyasztásmérőm, s fény nem jött meg, de rövid idő alatt kiüttötte a 2db BU-t
A csatlakozó, amit szeretnék, a hálózati kapcsolóhoz vezető kábelen van. Javításkor elfoglalja az asztalom a szkóp, nem fér mellé a kiemelt táp, jó lenne egy segédeszköz. Hátha van valakinek elfekvőben.
Üdv kedves szakik!
Hozzám került egy Orosz ( szovjet) C1-59 (SZ1-59) típusú oszcilloszkóp. A felépítéséből gondolom, hogy katonai verzió lehet. Jó nagy darab, rack-ba rakható, és hátul is vannak bemeneti.
Méregettem benne a félvezetőket, feszültségeket. Találtam néhány kiszáradt, kapacvesztet kondit.
Cseréltem őket. Eredmény: egy darabig volt fény, jól fókuszálható, a benne lévő mérő jel( négyszög)
jól kirajzolódott. A függőleges helyzet kicsit mászkált, de kb. 2-3 perc múlva abba hagyta. A működése alapján úgy saccolom, hogy hosszú utánvilágítású cső van benne. Az utánvilágítási időt lehet állítani. Aztán találtam még kapacvesztett kondit. Azt is cseréltem. Most már nincs fény sem. :)
Visszaraktam a régi kondit, akkor sincs. Kellene egy rajz, vagy szervizkönyv.
Minden segítség jól jön.
Köszönettel: Mickie
Sziasztok!
A tavaly kerűlt hozzám egy túrkamentes, megvigyázott C1-99 orosz gyártmányú szkóp, megjegyzem hibásan....vagyis igy vettem 50 eúróért.
Most jútottam el addig, hogy méréseket végezzek benne....vagyis a nem működés okára rá jöjjek. Kétszer 100Mhz-es gondoltam megéri vele foglalkoznom...
A kapcsolási rajza meg van....bár nem a legjobb felbontásba.....
A kúllömböző részegységeiről csináltam A3-as másolatot, hogy könnyebb legyen a hiba keresés.
Első nekifútásra, a hálózati transzformátor 5-6 lábán nincs váltó feszűltség se!....ez arra ad következtetést, hogy az a része a szekűndér oldalnak, szakadt,....amiről végűl is Ohmi mérővel meg is győződtem.
A rajz szerint itt nincs nagy terhelés, mert védő(korlátozó 0.5W, 47 Ohmi ) ellenáláson keresztűl kisáramú dióda hidra van kötve...
Arra gondoltam.....megérné....feltéve ha csak ennyi lenne a baja,....hogy egy kisméretű trafót belzsúgoritsak a szkópba, amely ezt a feszűltséget állitja elő,....na de itt van a kútya eltemetve, mert....mennyi legyen az a feszűltség?
Két megoldás volna a számomra ennek megfejtésében,......ha közösen, a rajz segitségével, következtetnénk rá,.....vagy valakinek van egy ilyen szkópja és megméri....ami egyszerű volna, mert csak a szkóp felső részét kell eltávolitani.
A segitségeket előre is megköszönöm!!!!!
Űdv varadi