Sziasztok!
Egy nagy projekt keretében vásároltam egy ilyen szkópot, működik is, csak nem találok hozzá semmi leírást.
Műszaki paraméterei érdekelnének, esetleg kezelési utasítás.
Ha valakinek van róla infója, ne tartsa magában...
Előre is köszi:
Laci
Üdv kedves szakik!
Hozzám került egy Orosz ( szovjet) C1-59 (SZ1-59) típusú oszcilloszkóp. A felépítéséből gondolom, hogy katonai verzió lehet. Jó nagy darab, rack-ba rakható, és hátul is vannak bemeneti.
Méregettem benne a félvezetőket, feszültségeket. Találtam néhány kiszáradt, kapacvesztet kondit.
Cseréltem őket. Eredmény: egy darabig volt fény, jól fókuszálható, a benne lévő mérő jel( négyszög)
jól kirajzolódott. A függőleges helyzet kicsit mászkált, de kb. 2-3 perc múlva abba hagyta. A működése alapján úgy saccolom, hogy hosszú utánvilágítású cső van benne. Az utánvilágítási időt lehet állítani. Aztán találtam még kapacvesztett kondit. Azt is cseréltem. Most már nincs fény sem. :)
Visszaraktam a régi kondit, akkor sincs. Kellene egy rajz, vagy szervizkönyv.
Minden segítség jól jön.
Köszönettel: Mickie
Sziasztok!
Ahogy a címben írtam keresem a rajzát a képen szereplő sugárzásmérőnek. A típusa igazából ott van az elején de számomra értelmezhetetlen az orosz szöveg.Talán valami *OMOH?
A hátoldalán levő szöveget valahogy google fordítóval lefordíttattam az valami 100 az szorzásról ír az eredményben..
Na de itt többen vagytok akik értitek cirill betű, tőlem áll távol..
A hiba: valaki már javítani próbálta cserélt egy tranzisztort bc182-re ez hajta a trafót ami csinálna az X×100V-ot a Geiger csöveknek na hát nem csinálja valamiért.
Illetve a kijelző csak 8.8.8.8-at mutat.
Van esély rajzot találni róla? Hasonlókat találtam de az mind 1 vagy 2 csöves és szemmel láthatóan nem egyeznek ezzel.
Köszönöm a segítségeteket!
"Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!"
Sziasztok.
Beszereztem egy régi orosz N313 oszcilloszkópot. Gond az, hogy épp nem működik ahogyan kell. Elvittem különböző szervizekbe, de mindenhonnan kitessékeltek az oszcilloszkóppal együtt ( senki nem akarja el vállalni, vagy nem tud szkópot javítani).
Sajnálnám kidobni, hisz remekül szuperál. Az elektroncső ( remélem ez a helyes megnevezése ) tökéletesen működik. Trafó kellemes kis zúgással jelzi, hogy be van kapcsolva :) Amikor szondát bedugjuk, megjegyzem ez mindenre hasonlít csak szondára nem de néha még a szonda csatlakoztatása nélkül is megjelenik valamiféle zavar. ( kép mellékelve ). Ha próbálok valamit is lemérni vele, összevisszaság jelentkezik. Generáltam négyszög jelet, de a szkóp az mindennek kimutatta csak négyszöget nem.
Eldöntöttem, hogy megpróbálom én magam megcsinálni, de mivel sosem javítottam szkópot, ezért azt sem tudom hol kezdjem. Amikor kinyitottam észrevettem, hogy egy KR140UD1B IC hiányzik, mármint az egyik a kettőből. Próbálgattam valamivel helyettesíteni de nem sok sikerrel. Semmit sem sikerült találni. Ez mellett észrevettem, hogy a szonda sem a legjobb ( eredeti szétesőben ), ezt majd lecserélem BNC csatlakozóra és majd kapni fog rendes Szkóp szondát. ( ez lenne a terv, ha sikerül helyreállítani )
Tehát elsőnek az IC-t kellene beszereznem, de az egyik mester ( idézőjelben mester) szerint attól még, hogy hiányzik az IC attól még nem lenne szabad annak a zavarszerűségnek megjelenni.
Lövésem sincs, hogy hol kezdjem a keresést, avagy nem igen értek hozzá, tehát azt sem tudom, hogy honnan kezdjem, vagy talán érdemes egyáltalán nekifogni? Az akarat megvan :D
Elsőnek IC-t kellene beleraknom. Honnan tudnék szerezni, vagy mivel helyettesíthető?
Köszönet mindenkinek a segítségért.
Üdv Laci . . .
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."