Halihó!
Van itt nálam egy 72 cm es ezüst színű síkképcsöves Panasonic Quintrix kb 6 éves tv,és a 2 oldalán fel van mágneseződve a képcső...PTK csere ,és lemágnesezés nem segített!!! Szerintem képcső a szar...De Erősítsetek meg,vagy ha valamit tudotok rá írni?? Talán a 2 hangszóró az oldalán,mágnesezte fel ennyire?
üdv:Sparco
Udv kedves kolegak . A fent emlitett Plazma tv szerviz anyagat probaltam letolteni ,de sajnos a masodik probalkozasra se sikerult megnyitani a letoltott anyagot .A keszulek elolapjan levo led, 7 et pillan ,gondolom hogy ez lenne a hibakod .Tudja valaki hogy ez mit jelent? Elore is koszonom
Sziasztok!
A fent nevezett masina először villogtatta a készenléti ledet sűrűn.
Már máskor is olvastam, hogy ezek a saszik szeretik zabálni a sorkimenő trafót. Így gondoltam lecsekkolom. Előtte mértem a tápfeszeket, ami nem hozott semmi eredményt. A 130V helyett 15-24V-ot mértem. A többi feszkó helyett csak néhány mV-ot tudtam mérni. Sorvég tranzisztor nem volt zárlatos. Gondoltam, letesztelem 60W-os izzóval. A 130V és sorvég tranzisztor körött volt egy induktivitás (L802). Ennek egyik lábát kiemelve sorba kötöttem az izzót. Bekapcsoltam, de semmi nem történt. Sehol nincs mérhető feszültség (a 310V hálózati puffer elkós fesz. kivételével). A tesztelő izzóm izzó szála meg volt szakadva a gondos kezelésnek köszönhetően. Izzót kicseréltem, de így is semmi. Még a led sem villog. Vissza alakítva mindent sem indul semmi.
Kérdésem: Mit tettem tönkre azzal, hogy megszakítottam a 130V-ot?
ui.: Apám tv-je! Tudtam, hogy családtagoknak soha nem szabad dolgozni. De mégis elvállaltam. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :(
Köszönöm!
Széles Tamás
Tisztelt tanyasiak!
A címben szereplő TV nem működő függőleges eltérítéssel került hozzám - vízszintes csík -. Hosszas kínlódás után kiderült, hogy a memória IC - 24LC16B - halt meg. IC csere után volt függ. eltérítés, de nem működött egyéb funkció. Tehát programozott IC kell bele. Kérdésem, tud-e valaki ebben segíteni. Sajnos programozott ic kellene, mert programozáshoz nincs cuccom. Ja a sasszé Z-185.
Bocs a szájmenésért.