Hi every body,
could you please help me, i have a panasonic Hifi amplifier sa-xr70 but it doesn't turn on.when i push the power buton the led get off for 3 seconds then turn on again.the display is always off.
thank you very much
Sziasztok,
Van 1 Panasonic CQ-RDP113 (nem mp3-as) típusú autórádióm, szépen működött, egyszer csak azt csinálta, hogy kikapcsol.Volt amikor még be tudtam kapcsolni, de most már semmi...
Bekapcsoláskor villan 2-t a power ledje, de nem csinál semmit.Mi lehet a baja? A végfok IC-t kiszedtem belőle(arra gyanakodtam), amiatt tilt le, de nem segített!
Később jutott eszembe, hogz megnézem az adatlapját, nincs tiltási lehetősége...
Tudna valaki segíteni?
Esetleg 1 rajz???
Előre is KÖSZI!
Szisztok!
Ez a házimozi bekapcsolás után beköszön(HELLO) majd a kijelzőn 5 vonal jelenik meg.Aztán nem csinál semmit gombra és távirányitóra sem.
Volt már valakinek hasonló hibája?
Köszi
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Üdv Mindenkinek!
Küszködök egy Pana SA-AK220-sal. Lencse tisztításnak indult, de a meghajtó szíjat is meg kellett adjusztálnom, ezért kivettem a CD tálcát. Elsőnek magam feje után próbáltam visszatenni, de nem ment. Letöltöttem a SM-t, és az alapján próbáltam, de úgy sem megy. Nem igazán egyértelmű, hogy mi a kiindulási helyzet az összerakásnál. Hol kell állnia az oldalsó megvezető pályának? Hol kell állnia a CD tálcában lévő reteszelhető fogaslécnek? Meddig kell betolni a tálcát az utolsó mozdulatnál?
Próbálkoztam-próbálkoztam, de bekapcsoláskor vagy kitolja félig a tálcát, és aztán se előre, se hátra, mert a fogasléc már hozzá sem ér a fogaskerékhez, vagy behúzza, de rögtön össze is akad a lemezváltó mechanikával.
Segítség!
Gábor
Megoldás:
A mechanika kiinduló helyzete a szemből nézve jobb oldali vezérlő lemez (fehér) teljesen előre húzott, reteszelt állapota. A tálca két fogasléce közül az egyik reteszelhető előre húzott helyzetben, ott kell lennie.
Behelyezéskor a szabadon mozgó fogasléc teljesen hátra tolt és ott tartott helyzetben kell legyen. Amikor eléri a fogaskereket, akkor is ott kell tartani, miközben be kell tolni a tálcát, vigyázvan nehogy kiugorjon a fogaskerék mellől a fogasléc. Mielőtt bekattanna a helyére a tálca, a fogasléc már nem akar tovább menni, akkor elengedhető.
Ha nem így rakom össze, akkor bekapcsoláskor vagy üresen jár a meghajtó fogaskerék, vagy összeakad a tálca a lemezváltó mechanizmussal.