Sziasztok.
Tudna valaki segíteni eeprom tartalom miatt. Rengeteg típushoz találtam de ehhez semmit. Napokat szántam rá de semmi.
Előre is köszönöm.
Üdv.M
Sziasztok!
A napokban tűnt fel, hogy a kép közepén van egy nagy kerek sötétebb mező, kb. olyan magas, mint a képernyő, és félkör alakú. Meg a sarokban is hasonlóan kicsit sötétebb. De lehet, hogy nem az a rész sötétebb, hanem máshol egy körgyűrűben világosabb. Nem minden képtartalomnál látszik, de amióta tudom, hogy van, azóta mindig azt nézem, hogy mennyire látszik. A sötét és a világos rész között nem éles az átmenet. Gondolom a háttérvilágítás a problémás. Majd megpróbálok PC-ről HDMI-n kiadni piros, kék, zöld, fehér homogén képtartalmat. Mi lehet az ilyen foltosodás oka? Egyébként még garis.
Üdv, lcsaszar
Sziasztok! Hetek óta kűzdök a saját TVmmel. Panasonic TX28-as képcsöves TV. Hidegen a bekapcsolás után kikapcsol. Egy hónapja, amikor kezdte, akkor megtaláltam, az eltérítő IC lábai ki voltak forradva. Visszaforrasztottam, ezután látszólag megjvult. Pár hét és kezdte újra. Megnéztem - IC természetesen rendben a helyén. Kicseréltem. Nem javult a helyzet. Mi lehet még? Gondoltam a tápban a kondikra esetleg... Tipp valakinek, aki ezzel a hibával találkozott? Üdv: Gábor
Üdv!
A gép bekapcsolás után zöld led nagyon sűrűn viloog majd zöld led megmarad. Táp megy, de a háttér nem, Bl onon nincs semmi. Egy idő után kiáll 13 villogásra. A mainen sincs pl 12v amit egy kapcsoló táp állít elő, de az ic itt sem kap enable jelet.
Main száma TNPH1160. Esetleg eladó vagy ötlet a javításhoz?
A hiba az emmc újraírásával megoldodott