Kedves kollégák!
Én még ilyen gagyi hibával nem találkoztam. Ha bedugom a lan kábelt a TV rögtön lefagy,majd kikapcsol és ujra indul ismét lefagy. Egyébként e nélkül tökéletesen üzemel. Az RJ45 aljzatot már kicseréltem. Zárlatot nem mérek a kimeneten. Nincs valakinek egy spi mentése vagy USB s firmware. Esetleg valami tapasztalat.
main: 17MB100
cimke:10096357 232648824 88 40" 27391643 DIJ
LCD: VES400QNSS-3D-U01
PSU:17IPS20 071114 R9
üdv.
Üdv. Mindenkinek.
Pana,TX21JT2C tip. Ch: Z-M3L masinával küzdök. Nincs hangja.
Proc mutte lába, így a hangvég mutte lába 0V.
Proc 62 láb felhúzó ell.nem szakadt, ohmikusan nincs a földön.
A végfok sem. A végfokon minden fesz. stimmel, kivéve a 9-es (mutte)
Szoftver hiba? Memót még nem cseréltem (smd)
Tippeitek?? Köszönettel.
Szevasztok Kollégák!
A fentihez ilyen tápegység tartozik: N0JZHK000011 15V 4A
A doboz szétbontása.
Körbe volt ragasztva, szokás szerint. A doboz bontásáról már volt szó itt a listán, de hirtelen nem találom.
Az ott leírtaktól eltérően, hirtelen ötletből teljesen másképpen bontottam a dobozt.
Kell egy használaton kívüli konyhakés, egy kis kalapács, sűrű olaj, gázégő.
A vágandó felületet, és a kés élét bekenem az olajjal, hogy ne ragadjon be.
A kés pengéjét ráteszem a vágandó felület kezdetére, a doboz sarkára.
Elkezdem melegíteni a kés pengéjét a vágandó felület fölött a gázégővel.
Ez most saccra ment, de a ráfröccsentett víz, az sercegett a felületen.
A kalapáccsal ütögettem finoman a kés fokát, ütögettem, tovább melegítettem.
Ezt ismételve belement a műanyagba a kés pengéje. Egy kissé tovább vágtam az előbbi módon, majd megkezdtem ugyanígy a másik sarkot.
Azt is vitte. Végig lehetett vágni, és nem is lett ronda a vágott felület.
Ezt a dobozt ezek után szét lehetett feszegetni, de ha nem engedett volna, akkor a másik oldalt is végig lehetett volna vágni hasonlóképpen.
A tápegység meg sem nyekkent, amikor hálózatot kapott. Kiderült, hogy azért, mert meg volt szakadva egy hő biztosíték.
Ilyen védelmet még nem láttam.
A hő biztosíték:
2x5.1x4.2 méretű műanyag házas, a Q1 2SK3298 FET tetejére ragasztva szürkéskék matyival, és a felirata:
N4F TAM
280V 1A ((VÁLTÓ))
127 ((fok))C 0,54
E JET
A védelem működése.
A Q1 G, és az S között van egy 4.7K.
A G-vel sorosan meg a hő biztosíték.
Ha az megszakad, akkor a 4.7K lezárja a Q1 FET-et.
A tápegységet egy 1H05411 8 lábú SMD IC vezérli, erről sem találtam semmit a neten, de mindegy, nem ez volt a hunyó, szerencsére.
Készítettem képeket, de sajnos, az automata fókusz a trafó tetejét fókuszálta be, kézivel lett volna jó, de az a baja a fényképezőgépemnek, hogy remeg.
Akárhogy fogom, remeg. Idevaló állványom meg nincs.
Elnézést az életlenségért!
Itt vannak a képek:
http://kepfeltoltes.hu/140213/DSCF3604__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140213/DSCF3610__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140213/DSCF3612__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A panel felirata nemigen látható a képeken, ide lemásolom:
MA11901-G REV.5
05 39
EG1 94V-O
A képek készítésekor még nem építettem be a hő biztosítékot, az átkötött két forrpad helyére fogom beforrasztani.
Üdv.: Pista.
Üdv minden Szakinak!
Panasonic TX-29PM1P CP-521F/FS sasszival.
Bekapcsolás után, szinte azonnal változik, rángatózik a képméret, néha le is kapcsol, majd újra indul.
Időnkén normálisan működik. Kondikat elkókat cseréltem mindkét oldalon, bár jónak mértem őket. A félvezetőket jónak ítélem, a feszültségeket rendben találom. Visszaolvastam Füles Mester e témában írt válaszait, de sajnos nem segített, mer az általa írt pozíció számok teljesen mások a sasszin. Bármilyen ötletet szívesen veszek.
Köszönettel: Myckie
A sortrafó volt a bűnös. Néha áthúzott. Cserélve, működik.
Mindenkinek kösz a segítséget.