Sziasztok!
A fent nevezett projektoros tvének az a hibája, hogy késznlét meg van, de utána semmi. A kijelző át vált mint ha működne, de nem indúl el a táp, majd a kijelzőn három szimbolum elkezd villogni, ez a MUTE,STEREO,Stand-by kijelzés. Mi lehet ez, a védelem is ki van kötve és így sem indul. És még egy kérdés ki lehet-e proci panel nélkül probálni hogy elindul a táp, hogy ne kellene mindig vissza építeni a tvébe?
Üdv. Mindenkinek!
A tápok a PSU-n és a main lapon,rendben megjelennek,egy pillanatra. A PFC 400V pontosan. Valószinű,hogy eeprom tartalom hibás. Kellene egy jó tartalom.
üdv.Ma tudtam meg,hogy egy villámlási időszak után romlott el.Volt több áramkimaradás.
Ez a lap még nem BGA-s.
megj.Tegnap siettem,azért nem írtam le részletesen a dolgokat.Tehát:A táp műterheléssel,üzembiztosan működik.A készülék bekapcsol(a hangszóró puttyan)a kontrol led először rendesen világít,majd hibakódot villog. 1 rövid 1 hosszút villog,folyamatosan(gondolom ez 10-et jelent). A main lapon a járulékos táp feszek egy pillanatra megjönnek.
üdv.
Sziasztok!
A címben szereplő TV nem indul el. A 3,3V és a 12V tápok megvannak. A tápindító "SANDBY" vonal alapból 0V, néha 3,3V-ra felugrik. Az SDM service PAD leföldelése után az 53-as hibakódot villogja, ami a táblázat szerint a STBY processzor (elvileg) szoftveres hibájára utal. (Sok fórumon írták, hogy ez típushiba ennél az alaplapnál)
Elvileg USB-n lehet frissíteni a STBY szoftverét is. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:
- honnan lehet letölteni a megfelelő Stand-by firmwaret? (több helyen a STDBY_91.67.0.0 verziót említik, de sehonnan nem tudom letölteni)
- mennyire kényes az USB-PEN típusára/méretére stb. ?
- honnan tudom, hogy elindult-e/végzett-e a frissítéssel?
Service manual itt a Tanyán van róla. ("pfl8007"-re keresve a kereső feldobja).
Minden segítséget előre is köszönök!
Üdv:
Gyula
Sziasztok!
Van nálam egy Philips 29PT5518/01-es tv.
Indulásnál a STBY led világít.
Majd ha megnyomom a távon a power gombot,
úgy 3mp-ig elhalványodik.
Közbe lehet hallani, hogy a relé behúz.
Utána 3 villanás majd 2.
És ezt ismétli folyamatosan.
Szóval olyan mintha STBY állapotból nem tudna elindulni.
Még mielőtt belemerülnék, kérnék egy kis segítséget hogy merre es keresgéljem a hibát.
Ja és még egy szám amit felleltem rajta: 3139 123 5676.2 Wk 414
Előre is köszönöm.