Tisztelt Kollégák.
A címben írt készüléket feszültség alá helyezve magától elindul és a logó után mindig újra indul. A logó és az újraindulás közötti 1-2 másodpercben érzékeli a távirányítót, pl. a menü is felvillantható egy pillanatra, de aztán rögtön újraindul.
Megpróbáltam USB-ről frissíteni, de nem lehet mert így is újraindul.
Levettem a háttérvilágítás inverterének tápját de akkor is ua.
Valaki tudna segíteni hogyan tovább?
Alaplap típusa:715G4609-M4B-000-005B (kép csatolva)
Üdv. Andor
Üdvözletem!
Ez a tv (állítólag egy villámlás után) nem indult készenlétből. Táp működött, a sorvég. környékén sem találtam hibát. Észrevettem hogy az 5 V-os stabilizátor tranyója erősen melegszik. Rámértem a proci Vdd lábára, 24 ohm, aztán kiforrasztottam ezt a lábat. A tv így már indult, hiányzott a hang és a katódok teljesen nyitva voltak (16-20 V). Gondolom a proci hiánya miatt. Videoproci talán még jó, sor és függőleges meghajtás van.
Beleraknák egy új procit de sajnos nem találtam sehol.
A proci típusa: P83 C055 /173 BBP
Ha valakinek van, kérem írjon.
Kösz előre is!
Üdv
a tárgyban szerplő tv-ben felrobbant 2423 poziciószámon elhelyezkedő kék tárcsakondi, annyit tudok leolvasni hogy 1Kv-os volt. Közvetlen a sorvégtranzisztor mellett van a panel szélén. Letöltöttem a rajzot a tanyáról de azon nem szerepel. Tudja valaki az értékét? 2 nanoval próbáltam de túl nagy a sorméret.
Megtaláltam a választ 1 nano.
Valaki már küzdött ezzel az elektronlineon
BAlázs
Üdvözlet mindenkinek.
A címet javítottam. Ez egy combo. Már rajz van most küzdök vele. Egyébként a TV része teljsen jó de ha a kazettát berakom néhány mp-es tökéletes lejátszás után leállítja a TV-t.
Üdv.
Tibor