Üdv urak:
keresem a címbeli öreg készülék rajzát,legalább a táprész és sorki környékét
Bálint
Sziasztok!
A címbéli szerkezettel gyűjt meg a bajom. Barátomé a készülék. Elmondása szerint villámos volt. Se kép se hanggal indult a javítás. A tápban a stby stab icje kuka volt, táp ic csere. Most ott tart a dolog hogy stby-ban világít a pirosan a led de cincog a táp és el szeretne égni az R831. Ha rajzom jó akkor ez egy 22ohmos ellenállás. P+ szal indítva a led zöldre vált nem füstöl az R831 viszont pulzálnak a feszek. Az izzó is villog amit a sortranyó helyére kötöttem. Optót és tl431-et cseréltem már. Ha valakinek van ötlete kérem a segítségét.
Üdv :Gábor
Sziasztok!
A fenti TV-n nagyon halványan látszik a kép, olyan, mintha gamma IC hibás lenne. A kérdésem az, hogy milyen gamma IC lehet benne, sajnos a felirat nem látszik...? Azért is gyanakszm rá, mert tűz forró. Találomra AS-15 F-et, majd G-t (elméletileg mindegy) tettem bele, de a helyzet nem változott, és azok az IC-k is tűz forrók lettek.
Lehet, hogy jót tettem bele, de más (pl. kijelző) hibája van?
Megköszönném, ha tudna valaki segíteni.
Köszönettel:
Attila
Sziasztok!
Indításkor piros lámpa kékre vált, kattan egyet mindkét relé a tápban majd kettőt-kettőtt villog a piros led az elején.
ESR-re átnézve az összes kondi a tápban /Samsung LJ41-05253A/, 4 gyanús cserélve, átmelegítve az összes smd, a hiba maradt.
Javítókészlet kapható hozzá az E-bay-on
ebben láthatóan 5 elkó és még valami van, tudtok-e erről vagy a hibáról valami érdemlegeset, mit csináljak hogy jó is legyen meg sokba se kerüljön?