Sziasztok!
Indítva jó a kép, fél-egyperc múlva átmegy negatívba, ha leveszem a fényerőt-kontrasztot mégjobban erősödik a sötétebb részeknél a hangya, a világos részek jók.
Hosszas nyomozás után a T-con U6 csipjét lefújva rövid időre abbahagyja teljesen, ill. elég ha a fagyasztó szórófej végét odarakom a tetejére, így elég jól behatárolható hogy szinte biztosan ő a hibás, "B7227C67" a neve, google nem ismeri.
Keresek egy jó T-con modult, a száma D015985, hátha szerencsém lesz és van valakinek, általam ismert kereskedőknél nincs, ill, 8-10hét múlva lesz horror összegért, esetleg javítási tippet, hátha ilyen is van.
Tipus: Philips 32PFL3312/10 sasszi LC7.1
Kijelző: V315B1-L05 REV.C1
Köszi
Sziasztok!
LC71EPA sasszi, alaphiba a tápban 5-6db púpos elkó, cserék után indult rendesen, hibamentesen.
Kb 10 órás járatás után ma reggel bekapcs után nincs hang, teljesen néma. A mainon van a TDA8932T, elég forró, +-17V tápja rendben, bemenetek szépek szkóppal nézve, a kimeneteken viszont gerjedés látható sacc 10v 100kHz körüli nagyságban, ugyanez a zavarjel a tápokon is rajta van de csak néhány tized volt szinten, alig látható.
Fejhallgató működik rendben, a tápokra raktam próbára 1n-t, 100n-t, nincs változás, a hangszórók meg sem mozdulnak, a nagytápnál is nézelődtem, mérésre rendben találtam az elkókat, 2x2db 1500uf/25v. A mainon cseréltem csak a két smd 220mikrót a végfok táp lábainál lévő utólsó szűrésnél mert melegedtek eléggé, változás annyi lett hogy az újak nem melegednek de nincs hang. Ha lehúzom a hangszórókat a gerjedés akkor sem változik.
Mire tippeltek?
Sziasztok!
Most került hozzám ez a készülék, a tápegysége jó, 14V 140V megvannak, távval indítva a piros led meghalványul, de más nem történik, nem indul el a sor. A sormeghajtásban a két BC-ét cseréltem, de ott sincs meg a sorjel. A procinál eddig csak 3,3V, és 3.9V-okat mérek, nem kellene 5V-nak is lenni, a rajzon szétszórva vannak meg a feszültségei. Valami táp hiba, vagy a proci?
Üdv mindenkinek! Még a nyáron csapta meg a villám a fent nevezett készüléket amiben felrobbant a készenlétnek az IC-je. Az utolsó számjegy látszik rajta 7H. A táp típusa: FSP163-4FS02 272 171 90779 REV.00. Ha valaki tudna esetleg egy rajzot eszközölni, vagy legalább a készenléti IC típusában tudna segíteni azt nagyon megköszönném. próbáltam a neten található képeken leolvasni, de sajnos egyik sem annyira jó minőségű hogy látszana rajta.