Sziasztok! A tárgybéli masina nand flash hibás,H27U1G8F2BTR ebben kérnék segítséget. Tartalom és írása formájában. A tünete a következő: bekapcsolás majd Philips logo,és onnan sehova csak a led villog. 25L1605d Flasht már írtam de nincs változás új flashel sem. így csak a nand maradt,viszont se íróm se dump hozzá.Az EZP2013 erre nem alkalmas. Ha tudtok segítsetek.
A fenti tv táppanelja van meghalva, egy másik tvből át lett próbálva és úgy jó ,a nagyobb alkatrészeket már át mértem de az smd-hez még nem fogtam hozzá valakinek van e ötlete mi lehet rossz
Szevasztok
lenne itt egy ilyen készülék aminek nincs képe,csak gyenge kék szin látszik rajta visza futásokkal,feltekert G2 vel a szineket kiforasztva néztem jók,videó táp megvan,bemeneten nincs videójel,szerintem a függőlegesnél lesz valami,gondolom onnan záródik,de egy kis segitség jól jönne,mert herótom van ettől a Philips rajzoktól,ilyen hüjén nemrajzol senki mint ezek,mit nézzek elsőként?
Sziasztok !
Segitséget szeretnék kérni a fent jelzett TV-vel kapcsolatban .
A készülék nem működött amikor hozzám került . A tulaj elmondása szerint mielőtt tönkrement
a kép - szemböl nézve - jobb oldala EW hibára jellemző módon beszükült .
Sorvégtranzisztor (BU4508DF) csere után elindult , a jelzett hiba jelentkezett majd egy perc után megszünt .
Ezután kb. egy órán keresztül tökéletesen működött .
Egy ki-be kapcsolás után ismét jelentkezett de már szinte állandó jelleggel . Ekkor a sorvég-
tranzisztor hűtőbordája forró volt .
Elképzelésem sincs hogy mi okozhat ilyen hibát.
Várom a tapasztaltabb kollágák segitségét !
Üdv.
gabicsizi