Hi everyone,
I'm trying to repair a philips 55PUS7809 with power but no picture.
After disassemblying it, I found out that a Q3 transistor had blown away on the T-Con board réf. 6870C-0502B (LG Display)
Anyone could help me finding the diagram of this board?
Thanks a lot.
04/07/2019 : I ordered the board on aliexpress.com
10 days after, I received a refurbished board with one inductor case broken. Also I had to pick up a LVDS lever from the old board to replace one missing
on the new board.
After plugin everything back, Tv is working again !!
Bought 1400€ 5 years ago, I'm happy to fix it with only 8€ (shipment included)
THanks Aliexpress !!!
sziasztok!
A minap került hozzám ez a készülék amelynek sasszéja: Classis L6.1.
A jelenség a következő volt: nem volt stby. Kivettem a panelt volt némi gyanús forrasztás ezeket átforrasztottam utána megpróbáltam hátha üzemel, de sajnos nem volt jó. Utána ismét kivezzem a panelt méregettem és hirtelen "megjavult" akkor összeraktam 1.5 óra üzemelés után ismét meghalt. Kicseréltem az összes elkót, impulzus kondikat, a primerbe szinte az összes zéner diódát, tranzisztort. A jelenség még mindig a következő a 95V helyett csak 5.8V-ot tudok mérni a sormeghajtó trafó tápján!
Ha valakinek volt hasonló hibája kérem ha tud segítsen.
üdv! Tamás
Küzdök ezzel a Philips plazma táppal.
Bekapcsolás után a táp próbál indulni, kétszer kattan a relé aztán semmi , az előlapon a LED egy hosszút és két rövidet villan.
A tápot ellenőrizve egy youtubos videón keresztül, a https://www.youtube.com/watch?v=D0PPC9Pi0hc&t=312s
nekem a VS feszültség 200V körül meg van az elején,aztán egyre csökken,elkók cserélve voltak,diódák mérve jók,stb...ötletem sincs már mi lehet,van valakinek tapasztalata ezzel a táppal?
Köszönettel Balázs
A címet egészítsd ki!
Sziasztok!
Keresem fenti TV szervizkönyvét vagy kapcsolási rajzát (képcső: A68ESF002X143). A neten csak fizetősben találtam meg, de reménykedek, hátha megvan valamelyikőtöknek és felteszi az oldalra.