Tisztelt Szakik.
Címben említett tévét kaptam, áramalá helyezve a készenléti led világít de bekapcsoláskor egy pillanatra hallatóan lesz nagyfesz majd leáll, a led folyamatosan villog.
sormeghajtó tr jó, sorkimenő nem csattog, képcsőpanelon egykét KH árforrasztva.
viszont állítólag korábban amikor még működött volt zöld/zöldes kép(ez az infó jelenleg nem ellenőrizhető- több kézen ment a készülék.) ennek utánnajárva fórumokon, különböző mahinálásokkal átmeneti működés elérhető de inkább képcsőcsere. ebben az esetben, mivel nincs távirányító(lehet hogy meglesz...)a tévé elvihető-ajánlat? vagy egyéb vélemény?
Dömsödön kell átvenni! mert jó nagy és nehéz!
üdv D Attila
Tisztelt kollégák! A segítségetek kérem egy Philips TV- vel kapcsolatban.
A hibajelenség, hogy nincs képtartalom, csak háttérfény. Távirányítóval ki- bekapcsolható, reagál a parancsokra.
Tápegységben minden feszültség megvan. Mainboard-ra gyanakodtam, rendeltem is, de sajnos nem változott semmi. LVDS kábel is rendben van (cserével ellenőrizve). T-con panel nem izzad, 12V -os betáp stabil. Ha a bal oldali LCD csatlakozót lehúzom, akkor fél fehér, fél fekete kijelző megjelenés van, de képtartalom nincs. Jobb oldali csatlakozót lehúzva semmi sem változik. Amit még észrevettem, hogy miután megjön a háttérvilágítás pár másodperc múlva néhány százalékot visszavesz a fényerőből. De úgy gondolom, hogy ez rendben van. Lehet, hogy LCD panel hiba? Esetleg tudom ezt valahogyan kimérni, tesztelni? Vagy a T-Con panel hibát valahogyan kizárni? Előre is köszönöm a segítséget. Üdv János
Sziasztok!Németből hozott,szerintem hotel tv.Nem enged semmilyen funkciót csak a program és a hang állítást és azt is csak az előlapi gombokon,Táv viszi mert villog a led,de szervíz menübe sem enged:( Rengeteg kódot próbálltam.pl:P+ésV- nyomvatart 38kód beüt,de kikapcsol és ennyi:(Vagy hotel kikapcsolás 024995 és menü. Hátha valaki találkozott már ilyennel!várom az ötleteket!köszönet!
Szép napot! 715G4722-M1C-000-005X, típusú mainboard (proci halála miatt ) stpm6.1ela sassziú lcd-ből. Valakinek van bontott akkor érdekel előre is köszi!